کد خبر: ۲۶۲۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۶ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۵

کسر امتیاز استقلال را تهدید می‌کند؟ /نظر متفاوت کفاشیان و افشارزاده

سرپرست باشگاه استقلال معتقد است: هیچ خطری استقلال را در زمینه کسر امتیاز تهدید نمی‌کند اما کفاشیان کسر امتیاز استقلال را خطری جدی می داند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرپرست باشگاه استقلال معتقد است: هیچ خطری استقلال را در زمینه کسر امتیاز تهدید نمی‌کند اما کفاشیان کسر امتیاز استقلال را خطری جدی می داند.

به گزارش انتخاب، بهرام افشارزاده ، در خصوص اینکه کفاشیان اعلام کرده خطر کسر امتیاز استقلال را تهدید می‌کند واین مسئله جدی است، گفت: نه اینطور نیست که جدی باشد. حتی اگر فیفا با درخواست ما برای پرداخت بدهی توزی موافقت نکند ما 90 درصد این پول را تهیه کرد‌ه‌ایم و در صورتی که فیفا اعلام کند این پول پرداخت خواهد شد. در نتیجه هواداران نگران نباشند.

افشارزاده درباره اینکه آیا قرار است به بازیکنان استقلال بابت دربی پاداش دهد یا نه،‌گفت: قطعا پیروزی در دربی پاداش دارد اما ما هیچ مبلغی در نظر نگرفته‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قصد ندارد برای بازیکنان تیم صحبت کند، گفت: من فردا یا پس فردا شب به اردو می‌روم و قطعا با بازیکنان دیدار می‌کنم. البته قرار بود امروز با مظلومی جلسه‌ای داشته باشم اما چون تمرین امروز استقلال صبح بود این جلسه کنسل شد. قطعا ما نمی‌گذاریم بازیکنان از لحاظ مالی دچار مشکل شوند و هیچ وقت نگذاشته‌ایم زمین بمانند. قطعا در مورد دربی هم آنها را جمع و جور می‌کنیم.

افشارزاده درباره حساسیت دربی 82 تأکید کرد: این بازی برای مردم همیشه حساس است و این بار به دلیل هم‌امتیاز بودن دو تیم خیلی حساس‌تر است و ما نمی‌توانیم آن را کتمان کنیم. به هر حال روی دو تیم فشار است و برای ما هم این دیدار اهمیت دارد. مردم از ما توقع دارند هر چند که برد و باخت در این مسابقه آخر دنیا نیست اما هواداران برای‌شان مهم است که در رقابت کم نیاورند.

سرپرست باشگاه استقلال در واکنش به این موضوع که پرویز مظلومی در نشست خبری خود از این مسئله گله کرده هر گاه تیم رقیب حتی بد هم بازی کند باز مورد تمجید قرار می‌گیرد اما استقلال در حالیکه هفته‌های زیادی در صدر بوده مورد انتقاد است، گفت: او درست می‌گوید. درحالیکه ما بیش از 20 هفته در صدر بودیم اما باز مورد انتقاد هستیم. البته من امروز فضای مطبوعات را که نگاه می کردم به نکته جالبی برخوردم و اینکه برخی پوستر برانکو را همراه پسرش منتشر کرده بودند. به هر حال هر مربی راه مخصوص به خود را در پیش می‌گیرد و این به روحیات طرفین بازمی‌گردد. استقلال زحمت خود را کشیده است و مظلومی هم برای استقلال زحمت خود را می‌کشد.

افشارزاده همچنین در خصوص قرعه‌کشی جام جهانی و گروه ایران اظهار داشت:‌به نظر من قرعه‌کشی خوب و نسبتا آسانی بود. به نسبت شاید کره حریف سختی برای ما باشد ولی در مجموع تیم ملی شرایط خوبی دارد.

پاسخ کفاشیان به کسر احتمالی امتیاز از تیم استقلال

اما رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل در مورد کسر احتمالی امتیاز از تیم استقلال، این خطر را جدی دانست و گفت: فدراسیون از فیفا خواسته از پول‌های بلوکه شده این پول را پرداخت کند اما متاسفانه این مهم انجام نشده و این در حالی است که در مواردی دیگر بدون اینکه از ایران خواسته باشند در شکایت‌هایی، از سرمایه‌های ایران در خارج پول‌های در موارد مشابه کسر کردند اما این بار با وجود اعلام خود ما این کار را انجام ندادند.

وی کسر امتیاز را در راستای قوانین فیفا ارزیابی کرد و گفت: اگر فیفا از ما بخواهد که امتیاز را کسر کنیم، فدراسیون راهی ندارد و موظف است امتیاز را کسر کند.

کفاشیان، مشکلاتی از قبیل شکایات همچون شکایت این فوتبالیست برزیلی از استقلال را در راستای ضعف مدیریتی باشگاه‌ها دانست و گفت: در حال حاضر موارد دیگری از این دست در باشگاه‌ها داریم متاسفانه برخی تیم‌ها با جذب بازیکنان ناکارآمد به تیم‌های خود ضربه می‌زنند.

نظرات بینندگان