arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۲۷۱۲
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۸ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۵

هجوم زنان خیابانی در خیابان‌های یک منطقه

دبیر شورایاری های منطقه ۷ با اشاره به مشکلات این منطقه گفت: خیابان های مطهری و عباس آباد به پاتوق زنان خیابانی تبدیل شده که باید به این موضوع رسیدگی شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر شورایاری های منطقه ۷ با اشاره به مشکلات این منطقه گفت: خیابان های مطهری و عباس آباد به پاتوق زنان خیابانی تبدیل شده که باید به این موضوع رسیدگی شود.

به گزارش انتخاب،  دبیر شورایاری های منطقه ۷ پیش از جلسه علنی شورای شهر تهران در گزارشی که به مشکلات منطقه پرداخته بود با بیان اینکه در این منطقه تنها ۴ درصد سرانه فضای سبز داریم، گفت: در بسیاری از محلات منطقه ۷ حتی یک متر هم فضای سبز وجود ندارد همچنین کمبود پارکینگ عمومی در میدان هفت تیر سالهاست که دنبال می شود اما همچنان پیگیری ما در خصوص احداث پارکینگ های طبقاتی به نتیجه نرسیده است.

او گفت: توزیع سرویس های بهداشتی در منطقه نامناسب است همچنین بافت فرسوده در قسمت شرقی منطقه و مشکل تجمیع آن از دیگر مشکلاتی است که منطقه با آن درگیر است.

دبیر شورایاری های منطقه ۷ گفت: در بافت فرسوده و قدیمی منطقه، گذرهای تنگی وجود دارد که در زمان های بحرانی اجازه خدمات رسانی به وسایل نقلیه امدادی را نمی دهد.

این عضو شورایاری منطقه ۷ با بیان اینکه مکان یابی نادرست سراهای فرهنگی از دیگر مشکلات منطقه ۷ است، گفت: این سراهای فرهنگی در کوچه های بن بست و مناطق پرت قرار دارد و شاید تنها ۲ تا ۳ درصد شهروندان این منطقه از آن استفاده کنند. کمبود پل های عابر پیاده مکانیزه، فقر سرانه های ورزشی، کمبود اعتبار برای سراهای فرهنگی و وجود آسیب های اجتماعی مانند معتادان و کارتن خوابان در حاشیه های بزرگراه های امام علی(ع) و شهید صیاد شیرازی، وجود کودکان کار و خیابانی و عدم ساماندهی آنها، وجود زنان خیابانی در خیابان های مطهری و عباس آباد که این خیابان ها را در شب تبدیل به دروازه غار قدیم کرده است از دیگر مشکلاتی بود که دبیر شورایاری های منطقه ۷ به آن اشاره کرد.

سید حجت کریمی در ادامه با اشاره به مشکلات ترافیکی منطقه گفت: در خیابان های سبلان، بهار، مطهری شرقی و خیابان اجاره دار، مشکلات ترافیکی زیادی وجود دارد که با راه اندازی بی. آر. تی خیابان بهشتی مطهری بدون نظرخواهی از شورایاری ها بار ترافیکی منطقه افزوده شده است.

شورا در حل آسیب های اجتماعی جدیت به خرج دهد

در ادامه این جلسه اقبال شاکری پس از گزارش دبیر شورایاری های منطقه ۷ گفت: مشکلات اجتماعی شهر تهران باید با جدیت دنبال شود و رویکرد مدیریت شهری جدیت در حل آسیب های اجتماعی باشد.

کمبود زمین دلیل فقر فضای سبز در منطقه ۷

در ادامه جلسه اسماعیل دوستی، کمبود زمین را دلیل فقر فضاهای سبز و فضاهای آموزشی در منطقه دانست و گفت: باید تلاش کنیم اراضی که در این منطقه وجود دارد را تبدیل به فضای سبز کنیم.

او با تاکید بر اینکه خط اتوبوس های ویژه مطهری- بهشتی در کمیسیون عمران رای نیاورده بود، گفت: شهرداری به ما قول داد این پروژه آزمایشی باشد و اگر طی دو سه ماه مخاطب خود را پیدا نکرد و مشکلات ترافیکی نیز ایجاد کرد، جمع آوری شود که در حال حاضر بار ترافیکی در این خیابان کاملا مشهود است و مسافر زیادی نیز ندارد.

سوله ای ورزشی که قرار بود به شهریاران جوان واگذار شود

در ادامه این جلسه علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه مدت هاست در منطقه ۷ کار ویژه ای انجام نشده و بیشتر اعتبارات این منطقه صرف احداث اتوبان امام علی(ع) شده است، گفت: اگر در کمیسیون ها به این جمع بندی برسیم که برای حل مشکلات مردم این محلات نیاز به اصلاح بودجه است شهرداری در متمم بودجه این کمک را نسبت به اهالی منطقه ۷ انجام دهد.

او با بیان اینکه منطقه ۷ نیز مانند منطقه ۱۲ و ۶ در حال تبدیل شدن به منطقه ای اداری و تجاری است، گفت: مناطق ۶ و ۱۲ دچار مشکل شب مردگی شده اند که این مشکل با افزایش مجتمع های اداری - تجاری در منطقه ۷ نیز در حال فراگیر شدن است و شهروندان این مناطق در حال فرار کردن از آن هستند.

دبیر در خصوص بلاتکفیکی میدان هفت تیر گفت: شاید در دو دوره ای که در شورا حضور داریم ۱۰ بار در خصوص طرح های میدان هفت تیر برای ما صحبت کرده اند و هر کدام از ما از این برنامه ها خاطره ای داریم اما تاکنون هیچ کاری برای ساماندهی میدان هفت تیر انجام نشده است.

او با انتقاد از المان های زیباسازی در میدان هفت تیر گفت: المان «آسمان آبی، زمین پاک» حاصل بی سلیقگی مدیریت شهری در این میدان است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در ادامه درخواست کرد: مدیریت باغ موزه قصر به منطقه واگذار شود و گفت: چرا امکانات شهرداری به سازمان فرهنگی هنری واگذار می شود و ما حتی اجازه نرخ گذاری برای بلیت های آن را نداریم با وجود آنکه در معاونت اجتماعی این منطقه دچار فقر فضاهای فرهنگی هستیم.

او درخواست سرعت بخشی به تکمیل ۲ مجموعه ورزشی که در این منطقه در حال احداث است را کرد و گفت: یک سوله قدیمی در باغ موزه قصر در سال ۹۲ شناسایی شد که قرار بود به شهریاران جوان واگذار شود که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده تبدیل به شهربانو شد.

در ادامه احمد حکیمی پور نیز با اشاره به راه اندازی خط بی آر تی خیابان مطهری و بهشتی گفت: به جز کمیسیون عمران، کمیسیون شهرسازی نیز با احداث این خط مخالفت کرده بود که اجرای آن خوب نیست و حتی شنیده ایم این خط به بلوار کشاورز نیز ادامه پیدا کند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان