کد خبر: ۲۶۲۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۸ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۵

زن ناشناسی که طراح حملات پاریس را لو داد

عبدالحمید أباعود طراح حملات پاریس به زنی ناشناس گفته بود " حملات پاریس در مقایسه با حملات آتی چیز مهمی نیست " زنی که پلیس فرانسه با کمک وی توانستند محل اختفای أباعود را شناسایی کند و وی را در شهر " سان دونی" در شمال پاریس بکُشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جزئیات حملات انتحاری 13 نوامبر 2015 پاریس پایتخت فرانسه هنوز آشکار نشده است، و کشورهای اروپایی برای جلوگیری از وقوع مجدد چنین حملاتی نیروهای امنیتی خود را به حال آماده باش درآورده اند.

به گزارش انتخاب، این زن ناشناس با دادن اطلاعاتی به پلیس فرانسه شاید جان تعداد زیادی از مردم را از حملات بزرگی که أباعود می خواست در اروپا اجرا کند، نجات داده باشد .

روزنامه واشنگتن پست با این زن ناشناس که نقشه ها و محل اختفای أباعود را فاش کرد و اروپا را از حملات داعش نجات داد ، مصاحبه کرده است.

این زن ناشناس 2 روز پس از حملات پاریس با أباعود در مخفیگاهش در منطقه صنعتی " اوبِر ویلیه " شهر سان دونی دیدار کرد و دوست این زن به نام "حسناء آیت بولحسن " نیز در این دیدار حضور داشت و پیش از رفتن به محل دیدار فردی ناشناس با وی تماس تلفنی گرفت و از وی خواست که با یک خودرو به محل دیدارش برود.

أباعود نمی دانست که همان تماس تلفنی باعث مرگش خواهد شد و در دام پلیس فرانسه خواهد افتاد زیرا أباعود 28 ساله با آن دو زن دیدار کرد و هنگام دیدار کلاهی آفتابی به سرش گذاشته بود و اصلاً به نظر نمی رسید که تروریست است .

زن ناشناس به پلیس گفت : أباعود خود را برای اجرای حمله تروریستی دیگری در پاریس آماده می کرد. أباعود می گفت که روز 13 نوامبر شخصاً به سوی افرادی که در رستوران ها و قهوه خانه ها نشسته بودند ، تیراندازی می کرد و بدون کارت شناسایی و به همراه 90 تبعه کشورهای مختلف وارد فرانسه شده است و این افراد یک هفته پس از اجرای حملات پاریس خود را برای حمله به مرکز تجاری، پاسگاه پلیس و یکی از مهدکودک های منطقه لادیفاس آماده خواهند کرد.

زن ناشناس پس از دریافت این اطلاعات با شمارۀ مخصوصی که دولت فرانسه برای ابلاغ اطلاعات مربوط به تروریست ها در اختیار مردم گذاشته است ، تماس گرفت و پلیس را در جریان دیده ها و شنیده های خود گذاشت .

این زن درباره علت همکاری اش با پلیس گفت : همه جهان باید بداند که أباعود و دیگر تروریست ها هیچ ارتباطی با اسلام و تعالیم اسلامی ندارند و فقط ادعای اسلام خواهی دارند .

*العالم
نظرات بینندگان