arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۲۹۶
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۱ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۰

احمدی نژاد: فساد و بی عدالتی بستری برای ظهور امام زمان نخواهد داشت، اگر....

وی افزود: فردی را که اخیراً کشته و در دریا انداخته اند از مدتها قبل در اختیار نظامیان آمریکا بود و به خاطر تبلیغات انتخاباتی داخل آمریکا وی را کشتند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمود احمدی‌نژاد امروز در دیدار شرکت کنندگان در اجلاس مبارزه با فساد و اعضای نهادهای رسیدگی کننده به شکایات مردمی کشورهای عضو اکو اظهار داشت: فاصله ها و مشکلات جامعه بشری زمانی ایجاد می شود که حقی ضایع و تخلفی اتفاق می افتد.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، وی افزود: امروز دو قطب غنی و فقیر و سلطه گر و تحت سلطه در جهان به وجود آمده که دلیل آن انحراف از حق و گسترش ظلم و فساد است.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه در موضوع مبارزه با فساد باید عوامل اصلی شکل گیری آن مورد توجه قرار گیرد، انسان های ناصالح و خودخواه و کسانی را که به حق خود قانع نبوده و به دنبال دست اندازی به حقوق دیگران هستند از عوامل گسترش فساد در جهان دانست و گفت: اگر دایره تاثیر انسان های ناصالح محدود باشد میزان و گستره فساد آنان هم محدود خواهد بود اما هر مقدار که دامنه تاثیر گذاری انسان های ناصالح بیشتر باشد دامنه تاثیر گذاری و فساد نیز گسترده خواهد شد چنانکه اگر فردی ناصالح در مسند قدرت جهانی قرار بگیرد فساد هم گستره جهانی خواهد یافت.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: مشکل اصلی جامعه بشری وجود حاکمان ناصالح و فاسدی است که در مراکز اصلی مدیریت سیاسی و اقتصادی جهان قرار دارند.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: رییس جمهور قبلی آمریکا که به دنبال سیطره و سلطه بر جهان بود در افغانستان و عراق با جنگ افروزی حدود یک میلیون انسان را کشت و ساختارها و موجودیت دو ملت را زیر بمباران قرار داد و حاصل این فساد نابودی یک ملت و گسترش فقر و عقب افتادگی است.

رییس جمهور گفت: انسان های ناصالح هر جا به قدرت می رسند منشا فساد و ظلم هستند لذا از ماموریت های مهم کنونی مراقبت از به قدرت رسیدن چنین انسان هایی است.

احمدی‌نژاد سیستم و مقررات حاکم بر جهان را عامل دیگر گسترش فساد در جهان دانست و گفت : اگر ساختارها و مقررات ناعادلانه و تبعیض آلود باشد راه برای فساد باز خواهد بود و نتیجه آن هم افزایش فقر و بی عدالتی است.

رییس جمهور نظام اقتصادی حاکم بر جهان را ناعادلانه و فساد آور دانست و با اشاره به عملکرد مراکز پولی جهان اظهار داشت: اگر کشورهای مستقل بخواهند از مراکز پولی جهان یک میلیارد دلار وام بگیرند باید سالهای طولانی در انتظار مانده و سپس با شرایط خاصی بتوانند این وام را دریافت کنند اما همین مراکز به کشورهای دوست و هم پیمان خود وام های 50 و 100 میلیارد دلاری می پردازند بدون اینکه شرایط خاصی را به آنها تحمیل کنند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه حاکمیت دلار ریشه اصلی فساد اقتصادی در جهان است ، گفت : زمانی که دلار به عنوان پول حاکم بر جهان به تصویب رسید قرار بود پشتوانه ارزی که خزانه داری آمریکا منتشر می کند طلا باشد اما در سال 1970 دولت آمریکا به طور یک طرفه این قرارداد را نقض کرد و این بدان معناست که پس از آن خزانه داری آمریکا می‌تواند به میزان دلخواه دلار چاپ و منتشر کند و این در حقیقت تحمیل فقر و عقب افتادگی و چپاول ثروت سایر ملت هاست.

رییس جمهور خاطر نشان کرد : موسساتی هم که ریسک اقتصادی کشورها را تعیین می کنند، کشورهای مستقل را با ریسک بالا و در مقابل ریسک اروپا و آمریکا را صفر اعلام می کنند در حالی که بحران اقتصادی اخیر نشان داد که اروپا و آمریکا پرریسک ترین اقتصاد جهان را دارند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: سیستم حاکم بر جهان یک طرفه و زورگو است و هر کشوری را که بخواهد قدرتمند شده و پیشرفت کند از طریق این سیستم تحت فشار سیاسی و اقتصادی قرار می دهند.

رییس جمهور گفت: حاکمان کنونی مراکز سیاسی و اقتصادی جهان برده داران و استعمارگران سابق هستند که حدود 300 سال جهان را در برده داری و استعمار نگه داشته و تمام ثروت ملت ها را غارت کردند و امروز با چهره و شعار دیگری مشغول غارتگری هستند.

احمدی‌نژاد حضور نیافتن مردم در صحنه های سیاسی و اقتصادی و نبود نظارت عمومی را عامل دیگر گسترش فساد دانست و گفت: فاسدها در جهان و سیستم های فاسد سعی می کنند که مردم را از عرصه های اصلی تصمیم گیری دور نگه داشته و آنها را در غفلت و بی خبری نگه دارند.

وی گفت: امروز پخش برنامه‌های بسیاری از رسانه های آزاد جهان در فضای آمریکا محدود است و تمام اطلاعات مردم این کشور کنترل شده است و رسانه هایی هم که در اختیار دارند سعی می کنند ذهن این ملت را از حقایق و واقعیت ها دور نگه دارند.

رییس جمهور گفت: امروز دزدها و فاسدان اصلی جهان پرچم مبارزه با فساد و ناقضین اصلی حقوق بشر پرچم دفاع از حقوق بشر بلند کرده اند و علت آن این است که با رسانه ها و سیستم های اطلاعاتی ملت ها را در غفلت نگه داشته و حقایق را از آنان پنهان می کنند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: جریان اصلی مواد مخدر بر جهان دست قدرت های زورگوست به نحوی که قبل از حضور ناتو در افغانستان تولید مواد مخدر در این کشور 500 تن بود اما امروز به 9 هزار تن رسیده است حتی سر نخ اصلی جریان تروریسم در دنیا نیز دست این قدرت هاست .

وی افزود: فردی را که اخیراً کشته و در دریا انداخته اند از مدتها قبل در اختیار نظامیان آمریکا بود و به خاطر تبلیغات انتخاباتی داخل آمریکا وی را کشتند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه اگر در کشورهای ما هم اثری از فساد پیدا می شود به خاطر مناسبات حاکم بر جهان و حاکمان ناصالح حاکم بر دنیاست اظهار داشت: برای ریشه‌کن کردن فساد باید دست به دست هم ضعف و اشکالات احتمالی موجود در کشورهایمان را برطرف و مردم را در جریان مسائل کشورهای خود قرار دهیم زیرا اگر همه مردم به طور دقیق در جریان چرخش کارها و اتفاقات کشور قرار بگیرند به بازرسانی تبدیل خواهند شد که به واسطه آن دیگر فساد و بی عدالتی بستری برای ظهور نخواهد داشت.

وی گفت: فرهنگ ملت های منطقه و تمدن حاکم بر کشورهای ما انسانی و پاک است و ملت های ما صدها سال با عشق و محبت با هم زندگی کردند و در فرهنگ ما احترام به حقوق دیگران و رعایت حلال و حرام یک اصل است از این رو با اتکاء به فرهنگ ، اعتقادات و مردم خود باید کشورهای پاک و الگو ساخته و سیستم های الگو به جهانیان ارائه دهیم.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: ‌باید دست به دست هم با فساد حاکم بر جهان که حقوق ملت ها را پایمال می کند مقابله کنیم . بدون تردید آینده زیبایی در انتظار ماست و حاکمان ناصالح کنار رفته و صالحان حاکم خواهند شد و به واسطه برقراری عدالت پاکی و برادری در جهان گسترش خواهد یافت.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۸
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۱
1
4
شما بستر را فراهم کنید.
کاوه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۱
0
5
داشت روبروی آینه صحبت میکرد؟
علی
|
Georgia
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
4
0
آقای احمدی نژاد واقعا یار امام زمان هستن- اسم امام زمان را در بزرگترین مجامع جهان بر زبان آورد - خدا نگهدارش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
0
2
میشه برای حکومت کردن اینقدر از ائمه و اسلام استفاده نکنید یا چنان باش که هستی یا چنان باش که می نمایی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
نه نمیشه / شما میخواهی بجای استفاده از اسلام و ائمه (ع ) از چی استفاده کنیم که اینقدر موثر باشه و ما رو به هدفمون برسونه
ناشناس
|
Norway
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۲
0
1
چروك هاي خط اخم و پيشاني و دور چشم توسط بوتاكس از بين رفته.....
نظرات بینندگان