کد خبر: ۲۶۳۰۵۷
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۶ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۵

بارندگی‌ها فردا هم ادامه دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی برای دو روز آخر هفته، بارش باران را در اکثر نقاط کشور پیش‌بینی کرد و در عین حال گفت: در روز شنبه عمده بارندگی‌ها به صورت رگبار پراکنده در نیمه شمالی کشور بوقوع می‌پیوندد.

به گزارش ایسنا، احد وظیفه در باره وضعیت هوا در سه روز آینده گفت: در ادامه فعالیت سامانه بارشی، طی دو روز آینده در اکثر مناطق کشور به جز جنوب شرق، بارش باران پیش‌بینی می‌شود. بطوریکه شدت بارش در روز پنجشنبه در غرب، جنوب غرب، دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی مشاهده می‌شود و در پاره‌ای از نقاط همراه با رعد و برق است. همچنین در این روز بارندگی در استان‌های واقع در شمال شرق و شرق کشور به صورت پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه در روز جمعه شدت بارش در استان‌های واقع در دامنه غربی زاگرس مرکزی، زاگرس جنوبی، ارتفاعات البرز مرکزی و غرب سواحل دریای خزر رخ می‌دهد، افزود: همچنین در برخی مناطق کوهستانی و مرتفع، بارش برف دور از انتظار نیست. البته از بعدازظهر جمعه بارندگی‌ها در شمال شرق کشور شدت می‌یابد. در حالیکه در سایر مناطق به طور موقت از میزان بارندگی کاسته می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه در روز شنبه عمده بارندگی‌ها به صورت رگبار پراکنده در نیمه شمالی کشور بوقوع می‌پیوندد، ادامه داد: البته نیمه شرقی خلیج فارس در روز پنجشنبه و صبح جمعه مواج خواهد بود و در روز شنبه ابتدا مناطق مرکزی آن مواج می‌شود و بتدریج ضمن شدت یافتن آن، به شرق خلیج فارس نیز گسترش می‌یابد.

وی نیمه شرقی خلیج فارس را در روز یکشنبه به شدت مواج و طوفانی اعلام کرد و گفت: دریای عمان نیز از روز شنبه مواج می‌شود و در روز یکشنبه نیز این شرایط ادامه می‌یابد. لازم به ذکر است طی سه روز آینده در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور وزش موقتی باد شدید سبب گرد و خاک خواهد شد.

وظیفه، درباره دمای پایتخت در سه روز آینده گفت: در روز پنجشنبه شاهد بارش باران در تهران هستیم و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب 19 و 11 درجه سانتی‌گراد است. در روز جمعه نیز در پایتخت بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و حداکثر دمای هوا 16 و حداقل آن 10 درجه سانتی‌گراد است. برای روز شنبه شاهد آسمانی نیمه ابری در بعدازظهر همراه با رگبار باران در تهران هستیم و حداکثر و حداقل دمای این روز نیز 16 و 9 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

نظرات بینندگان