کد خبر: ۲۶۳۰۸۶
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۲۲ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۵

چتر «بیمه ما» بر سر پلنگ ایرانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل شرکت "بیمه ما " از پرداخت خسارت 400 هزار تومانی به روستائیان برای تلف شدن هر راس گوسفند و بز در حمله گرگ و پلنگ خبر داد .

مجید صفدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به تفاهم نامه همکاری که با سازمان حفاظت محیط زیست امضا شده است گفت : براساس این تفاهم نامه همکاری و صدور بیمه نامه پلنگ ایرانی ، از این پس شرکت بیمه گر موظف است به ازای تلف شدن هرراس گاو و شتر در حمله گرگ و پلنگ 3 میلیون تومان ، اسب 2 میلیون و 700 هزار تومان و الاغ نیز یک میلیون تومان خسارت به روستاییان بپردازد .

وی افزود : همچنین روستائیان می توانند به ازای تلف شدن هرقلاده سگ گله و یا نگهبان 500 هزارتومان خسارت دریافت کنند .

صفدری هدف از صدور بیمه نامه پلنگ ایرانی را مشارکت جدی در مسئولیت های اجتماعی و جلوگیری از کشته شدن این گونه جانوری با ارزش هنگام بروز حوادث اعلام کردو گفت : این بیمه نامه متعهد شده است هزینه های پزشکی هر نفر در هرحادثه با گرگ و پلنگ را تا سقف 8 میلیون تومان بپردازد.

مدیرعامل شرکت بیمه ما افزود : این شرکت همچنین موظف شده است هزینه هرقلاده پلنگ ایرانی را که در حوادثی مانند خشکسالی ، تصادف با خودروهای عبوری ، طعمه گذاری ، مسمومیت و یا بیماری تلف شود تا سقف 60 میلیون تومان به سازمان حفاظت محیط زیست بپردازد.

وی در پاسخ به اینکه شرکت بیمه گر حق بیمه مربوط به خسارت گرگ و پلنگ را چگونه تامین می کند گفت: شرکت بیمه ما حمایت از حیات وحش را بخشی از وظایف خود می داند و در عین حال بخشی از این هزینه ها به صورت تهاتر (کالا به کالا) و استفاده از امکانات زیست محیطی تامین می شود.
نظرات بینندگان