arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۳۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۰ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۵

امیدها و خوشحالی‌های آتیلا پسیانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آتیلا پسیانی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی چندین سالن جدید در تئاتر گفت: جای خوشحالی است که این سالن‌ها به پاتوق جوانان تبدیل و باعث شده جوانان ما به جای پرسه زدن‌های بی‌هدف در خیابان‌ها، در مکان‌های هنری گرد هم آیند.

این هنرمند تئاتر و سینما ادامه داد: برای تهران چهارده پانزده میلیونی سالن‌های تئاتر همچنان اندک است. هرچند در دو سه سال اخیر سالن‌های خوب زیادی اضافه شده است. خوشبختانه هنر تئاتر این روزها خواهان بسیار دارد و به ویژه در میان نسل جوان، تماشاگران زیادی داریم که سالن‌های تئاتر و فضاهای فرهنگی را به پاتوق تبدیل کرده‌اند و همه این‌ها جای امیدواری است چون نشان می‌دهد که جوان‌های ما به جای پرسه‌ زدن‌های بی‌هدف در خیابان‌ها، به سالن‌های تئاتر و مکان‌های هنری می‌روند و همه این‌ها برای سلامت جامعه خوب است.

او در عین حال از وضعیت مبهم سالن «هما» که سال گذشته به کوشش همایون غنی‌زاده (هنرمند جوان تئاتر) تاسیس اما بعدتر به دلیل مشکلی بسته شد، ابراز تاسف کرد و ادامه داد: مشکل لاینحل این سالن روی دلمان مانده است. در حالی که همایون غنی زاده برای راه‌اندازی آن زحمات بسیاری کشید و از وظایف مهم مسئولان و تئاتری‌ها است که کمک کنند تا مشکلات این سالن حل شود.

آتیلا پسیانی که این روزها مشغول بازی در نمایش «سوراخ» به کارگردانی جابر رمضانی است، امیدوار است دی ماه امسال نمایش «دیابولیک: رومئو وژولیت» را به صحنه ببرد.

وی درباره فعالیت‌های تازه‌اش افزود: امیدوارم امسال بتوانم در کنار اجرای نمایش «دیابولیک: رومئو و ژولیت»، بخش سوم سه گانه «تیکی تاکا» و «مخمل آبی» را با نام «هر وقت جودی گارلند می‌خونه یه کمی می‌میره» به صحنه ببرم.

به گفته او، نام این نمایش برگرفته از جمله مشهور فرانک سیناترا درباره جودی گارلند بازیگر و خواننده انگلیسی است. سیناترا معتقد بود او آنچنان با تمام وجودش می‌خواند که بعد از هر اجرا گویی کمی به مرگ نزدیکتر می‌شود.

پسیانی همچنین اظهار امیدواری کرد که امسال بتواند نمایش «وضعیت صفر» را که پیش از این در هفته فرهنگی لهستان و نیز جشنواره تئاتر فجر به صحنه رفته بود‌، در قالب اجرای عمومی به صحنه بیاورد.

سرپرست گروه تئاتر «بازی» درباره احتمال اجرای نمایش «وضعیت صفر» در تئاتر مستقل تهران که جزو سالن‌های تازه تاسیس تئاتر به شمار می‌آید، گفت: مذاکراتی با مصطفی کوشکی مدیر این سالن انجام داده‌ام اما هنوز به قطعیت نرسیده‌ایم. از سوی دیگر صحبت‌های کلی هم با سالن «کنش معاصر» داشته‌ام که این سالن نیز مانند «تئاتر مستقل تهران» سالن بسیار خوبی است و از نظر جغرافیایی در جای خوبی هم واقع شده است.

پسیانی این روزها به عنوان عضو و سخنگوی هیات مدیره خانه سینما و نیز عضو شورای عالی هنر خانه هنرمندان ایران فعال است، درباره فعالیت‌هایش در سینما نیز توضیح داد: سال گذشته در هفت فیلم سینمایی بازی کردم و امسال نیز پیشنهادات متفاوتی داشته‌ام اما هنوز هیچ کدام به قطعیت نرسیده است اما احتمال می‌دهم امسال نیز همچون سال گذشته ترکیبی از فعالیتهای تئاتری و سینمایی را داشته باشم.

این هنرمند که در کنار فعالیت‌های هنری‌اش فعالیت‌های صنفی نیز دارد‌، با اشاره به حضورش در شورای سیاستگذاری تماشاخانه ایرانشهر اضافه کرد: خوشبختانه موفق شدیم 20 درصدی را که پیش از این گروه‌های نمایشی از قرارداد خود به این تماشاخانه می‌پرداختند، حذف کنیم و به این ترتیب تمام مبلغ فروش گیشه به گروه‌های تئاتری پرداخت می‌شود و بنده شخصا امیدوارم در آینده بتوانیم با حضور حامیان مالی‌، به گروه‌ها کمک کنیم. چرا که هنرمندان تئاتر در این سال‌ها رنج فراوان برده‌اند و شایستگی تئاتری‌ها خیلی بالاتر از درآمدهای فعلی است.

آتیلا پسیانی چندی پیش در فیلم «نگار» کار رامبد جوان و «کارگر ساده نیازمندیم» کار منوچهر هادی بازی کرده است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان