کد خبر: ۲۶۳۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۶ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۵

مخالفت یک مقام ارشد وزارت خزانه‌داری آمریکا با وضع تحریم جدید به بهانه برنامه موشکی ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت که وضع تحریم‌های جدید علیه ایران به بهانه برنامه موشکی این کشور اتحاد بین‌المللی را برهم می‌زند.

به گزارش سی‌ان‌اس نیوز، آدام زوبین، ‌معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در یک کنفرانس در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، گفت: تصویب قانونی برای وضع تحریم‌های غیرهسته‌ای جدید بی‌دلیل اتحادیه بین‌المللی ما با شرکایمان را به خطر می‌اندازد.

وی در ادامه سخنانش در این کنفرانس که در واشنگتن برگزار شد، به اظهارات وزیر خزانه‌داری در این زمینه اشاره کرد که گفته بود، آنچه اهمیت دارد این است که اطمینان داشته باشیم ابزار تحریم‌ها همچنان موثر است، نه اینکه بیش از حد از آنها استفاده کنیم.

زوبین افزود: دولت آمریکا اختیارات لازم برای برخورد با فعالیت‌های موشکی ایران را در اختیار دارد و به به‌کارگیری از این ابزارها برای مقابله آنچه که امنیت‌مان را تهدید می‌کند، ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز دو ماه پیش خطاب به قانون‌گذاران گفت که دولت از تحریم کنگره علیه ایران به دلیل برنامه موشکی این کشور حمایت نمی‌کند اما ادامه این اقدامات از سوی ایران یک دلیل ایجاد خواهد کرد.

قانون‌گذاران مخالف توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 که در ماه ژانویه به مرحله اجرا درآمد، اکنون تلاش می‌کنند تا به هر طریقی بر سر راه اجرای این توافق مانع‌تراشی کنند و بر ایران فشار بیاورند.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که مقامات ایران بارها تأکید کرده‌اند که این کشور برای توسعه ظرفیت‌های دفاعی‌اش به ویژه در حوزه توان موشکی و برای محافظت از شهروندان خود از هیچ کس اجازه نمی‌گیرد، چرا که این حق هر ملتی است که از خود دفاع کند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان