کد خبر: ۲۶۳۱۷۴
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۸ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۵

وزش باد شدید در تهران

سازمان هواشناسی پیش بینی کرده که از عصر جمعه بارندگی در تهران شروع شود. از دقایقی پیش از ساعت ۱۸، باد شدید در تهران وزیدن گرفته است. همچنین باران رگباری در برخی مناطق شروع شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باد شدید در حالی در تهران شروع شده که پیش‌بینی بارش در استان تهران به ویژه نقاط شمالی استان و ارتفاعات البرز احتمال طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب وجود دارد. به همین دلیل به شهروندان توصیه شده است از سکونت در حاشیه رودها و مسیل‌ها خودداری کنند.

به گزارش انتخاب، حوضه آبریز استان تهران با بیش از 9 رودخانه و مسیل در شمال تهران واقع شده اما احتمال طغیان رودخانه‌ها در ادامه مسیر و مسیل‌ها وجود دارد. از این‌رو مدیریت بحران به شهروندان هشدار داده که نه فقط در اطراف رودخانه های شمال تهران بلکه در اطراف هیچ یک از رودخانه‌های تهران مستقر نشوند. طبق گفته کارشناسان زمانی که ارتفاع آب به 30 تا 40 سانتی‌متر برسد امکان جابجا کردن یک خودروی سواری و تلفات جانی وجود دارد. از این‌رو لازم است شهروندان توصیه‌های و هشدارهای لازم را جدی بگیرند.

همچنین هواشناسی با توجه به تداوم بارش برف و باران در سه روز آینده در سطح استان و کاهش محسوس دما بین پنج تا هشت درجه ای، برای جلوگیری از خسارات وارده به کشاورزان استان، به آنان توصیه کرد تا از محصولات خود مراقبت کنند.
نظرات بینندگان