کد خبر: ۲۶۳۲۰۱
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۲۳ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۵
به بهانه تصادف مرگبار خودرو فورد در منطقه آزاد انزلی با تریلی در جاده رشت به انزلی

ضرورت رعایت اخلاق رانندگی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سایپا نیوز: علی رغم هشدارهای کارشناسان در بروز تصادفات که به دفعات بر تعداد بالای قـربانیان تصادفات رانندگی در کشور و مقایسه آن با استانداردهای جهانی تاکید شده است و اغلب ضعف خودرو های داخلی را عامل اصی بروز تصادفات می دانند ، متاسفانه بی احتیاطی و بعضآ خودخواهی عده ای از رانندگان همچنان قربانی می گیرد.
  
 به گزارش سایپا نیوز به نقل از تیتربرتر؛ همین دیروز بود که  یادداشتی به قلم یکی از هموطنان در خصوص رعایت اخلاق و ایجاد فرهنگ رانندگی با عنوان "پراید یا فرهنگ پراید"، کدامیک مقصرند؟ در رسانه های کشور منتشر شد و متاسفانه  انتشار خبرتصادف خودروی وارداتی فورد دلیلی قاطع از نگاه نگارنده  مطلب و تاکید بر رعایت هرچه بیشتر فرهنگ رانندگی در کشور است، چرا که فارغ از نوع خودرو که داخلی یا خارجی ، ارزان قیمت یا گران قیمت باشد تا حدود زیادی نحوه رانندگی افراد است که باعث بروز تصادفات و حوادث رانندگی می شود.

با توجه به انتشار اخبار در رسانه های محلی عصر روز سه شنبه 24 فروردین ماه سال جاری  برخورد اتومبیل «فورد اج» پلاک منطقه آزاد انزلی با یک دستگاه تریلی منجر به مرگ دو سرنشین و جراحت شدید نفر سوم شد.

به گزارش منابع خبری تصادف در جاده رشت به انزلی جنب آهن فروشی عسکری بوقوع پیوست،به گفته شاهدان عینی سرعت راننده خودروی «فورد اج» باعث شد که ناگهان کنترل از دست راننده خارج شود و از پشت به یک تریلی که بار رول ورق داشت برخورد کند.این برخورد شدید باعث مرگ دو سرنشین  خودرو فورد و راهی شدن سرنشین دیگر که به گفته شاهدان زن بوده به بیمارستان آریای رشت شد.

در مسافرت های برون شهری، کم نیستند رانندگانی که به همان سبک و سیاق داخل شهرها حرکت می کنند، توقـف های نابجا و فوق العاده خطرناک، سرعت زیاد و حتی سرعت کم، عبور از شانه خاکی جاده و ایجاد گرد و خاک، حرکت با دنده عقب به منظور اتراق در مکان مناسب، توقف ناگهانی و بدون راهنما برای برآوردن حوائج همراهان و ..... تصویر آشنای این روزهای جاده های ایران است که به بروز حوادث تلخ و متلاشی شدن کانون خانواده های بی گناه منجرشده تا قربانی ندانم کاری و خودخواهی برخی رانندگان دیگر باشند.

نظرات بینندگان