کد خبر: ۲۶۳۲۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۲ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۵

جزئیات حضور دوباره گشت‌های امنیت اخلاقی

امروز صبح گشت‌های امنیت اخلاقی اعم از خودروئی و موتوری در خیابان‌ها و بزرگراههای تهران تهران مستقر شدند و مأموران پایتخت با اقتدار و رأفت اسلامی به هنجارشکنان تذکر دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
از صبح امروز شنبه 28 فروردین ماه گشت های امنیت اخلاقی پلیس پایتخت به همراه ماموران پلیس امنیت عمومی ‏تهران بزرگ در بزرگراه ها، خیابان‌های پر تردد و مراکز خرید و تجاری مستقر شدند تا با بدپوششان، ‏بدحجابان و کسانی که کشف حجاب نموده و عفت عمومی را جریحه‌دار می‌‌کنند، برخوردی قاطع و قانونی داشته باشند.

به گزارش انتخاب ، پاسخگویی به مطالبات به حق ‏شهروندان در حوزه عفاف و حجاب از موضوعات مهمی است که به جد در دستور کار پلیس پایتخت قرار دارد ‏تا از این طریق با افرادی که با رفتارهای نابهنجار خود رعایت شئون اخلاقی و اسلامی جامعه را نادیده می گیرند برخورد شود.

برپایه این گزارش، برخورد با جرایم مشهود و ‏توقیف خودروهایی که سرنشینان آن کشف حجاب نموده اند یکی از اهداف این طرح ذکر شده است که در این رابطه هماهنگی های لازم با مراجع قضایی نیز به عمل آمده است.

البته 26 ‎دستگاه در حوزه عفاف و حجاب مسئولیت رسیدگی، کنترل، نظارت و حتی برخورد دارند؛ اما هنگامی که دستگاه‌های مختلف در این حوزه به ‏مسئولیت خود عمل نمی‌کنند ناجا مجبور می‌شود بار این مهم را خود به تنهائی به دوش بکشد‎.

‎ امروز صبح گشت های امنیت اخلاقی اعم از خودروئی و موتوری در خیابان‌ها و بزرگراه های تهران مستقر شدند و مأموران پایتخت با اقتدار، ادب، ‏مهربانی و رأفت اسلامی به هنجارشکنان تذکر دادند.

این در حالی است که خودروی متخلفانی که نسبت به تذکر پلیس بی اعتنا بوده و نسبت به تخلف خود اصرار داشتند توقیف شده و با تشکیل پرونده به محاکم قضایی معرفی شدند.

برهم زنندگان امنیت روانی جامعه و جریحه دارکنندگان عفت عمومی افرادی بودند که امروز از پلیس پایتخت تذکر گرفتند و پلیس ‏تهران بزرگ باز هم نشان داد که با برهم زنندگان آرامش روانی و احساس امنیت شهروندان و به طورکلی کسانی که قصد دارند عفت عمومی را جریحه‌دار ‏کنند برخورد می‌کند.

بر این پایه، پلیس پایتخت اعلام کرده است که طی روزهای آتی مراحل دیگری از طرح برخورد با ناامن کنندگان امنیت اخلاقی جامعه و افرادی که اقدام به مزاحمت نوامیس،آلودگی صوتی و کشف حجاب می‌کنند، را به مرحله اجرا خواهد گذاشت.

منبع: فارس
نظرات بینندگان