کد خبر: ۲۶۳۳۷۷
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۲۲ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۵

استقرار نیروهای آمریکایی برای مقابله با ایران در امارات

وزیر دفاع آمریکا به سربازان تحت امرش در ابوظبی گفته که شما برای ایجاد بازدارندگی در برابر اقدامات مخرب ایران در خاورمیانه در این مکان مستقر شده‌اید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا که برای دیدار با مقامات سیاسی و نظامی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به منطقه آمده، امروز در جمع نظامیان آمریکایی در پایگاه هوایی حومه ابوظبی در خصوص وظایف و مأموریت‌هایشان با آنها سخن گفت.

به گزارش انتخاب، پایگاه هوایی «الظفره» که امروز کارتر از آن دیدار کرد، پایگاهی است که اعلام شده برای بلند شدن پروازهای ضدداعش از آن استفاده می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، کارتر در این پایگاه هوایی خطاب به نیروهای آمریکایی گفت: «شما به عنوان بخشی از نظام بازدارندگی و مقابله با نفوذ ایران در منطقه، در اینجا مستقر شده‌اید.»

وزیر دفاع به نیروهای آمریکایی گوشزد کرد: «شما دوشادوش دوستان ما در منطقه (در برابر ایران) خواهید ایستاد.»

کارتر در خصوص توافق هسته‌ای ایران و 1+5 هم نظر داد و گفت: «توافقی که با ایران منعقد کردیم، از این جهت که احتمال استفاده ایران از سلاح هسته‌ای را از بین برد، توافق خوبی است.»

وزیر دفاع آمریکا به جنبه‌های نه‌چندان خوب توافق هسته‌ای از نظر خود هم پرداخت و گفت: «این توافق اما احتمال حمله آشکار ایران و اقدامات شرورانه این کشور در منطقه را از بین نبرده است ... و دوستان ما و کشور میزبان (امارات) نگران این نکته هستند.»

منبع: فارس
نظرات بینندگان