کد خبر: ۲۶۳۶۳۰
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۰ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۵

تلفات سیل به ۷ کشته رسید/ادامه امدادرسانی‌ها در 3 استان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی سازمان امداد و نجات ضمن تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی‌ها به مناطق سیل‌زده، از ادامه عملیات امدادی در سه استان خوزستان، لرستان و ایلام خبر داد.

سیدمصطفی مرتضوی در تشریح عملیات سیل و آبگرفتگی طی شش روز گذشته گفت: 21 استان شامل خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، چهارمحال، همدان، اصفهان، خراسان‌های جنوبی، شمالی و رضوی، کهگیلویه، کردستان، البرز، یزد، سمنان، گیلان، گلستان، آذربایجان شرقی، مازندران و زنجان درگیر سیل و آبگرفتگی بودند و سازمان امداد و نجات در ارایه خدمات لازم به این مناطق با تمام توان خود وارد شد.

وی امدادرسانی به٣٥١ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین را مورد اشاره قرار داد و افزود: 26هزار و 800 تن از سیل‌زدگان امدادرسانی شدند و با برپایی 1360 دستگاه چادر امدادی، 7٤٩٠ نفر اسکان اضطراری داده شدند. همچنین 31 تن به مناطق امن منتقل شدند.

مرتضوی با اشاره به انتقال 10 تن از مصدومان سیل و آبگرفتگی اخیر به مراکز درمانی، ادامه داد: متاسفانه هفت نفر از هموطنان (3 تن در دهلران، یک تن در مهران، یک تن در ایلام، یک تن در اندیکا و یک تن در نورآباد) جان خود را از دست دادند.

وی رهاسازی 306 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب را مورد اشاره قرار داد و گفت: همچنین تخلیه آب از 697 واحد مسکونی صورت گرفته است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات در توضیح منابع و تجهیزات بکارگیری شده در سیل و آبگرفتگی نیز گفت: ٣٧٩ تیم عملیاتی شامل 1747 نیروی عملیاتی در جریان سیل و آبگرفتگی اخیر فعال بودند. همچنین 350خودروی عملیاتی، 124 موتورپمپ و لجن کش و 3 فروند بالگرد به کار گرفته شدند. 9000 تخته پتو، ٢٨٠٠ تخته موکت، 5900 کیلوگرم نایلون، ٤٠٠شعله والور، 19هزار قوطی کنسروجات، 11هزار قرص نان، 17هزار بطری آب معدنی و 130 کیلوگرم خرما میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است.

مرتضوی تاکید کرد که امدادرسانی‌ها در سه استان خوزستان، لرستان و ایلام ادامه دارد.

به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات، در جریان خدمات امداد هوایی در سیل و آبگرفتگی، 29 عملیات پروازی (25:05 ساعت پروازی) توسط سه فروند بالگرد صورت گرفته است. 11000 کیلوگرم اقلام امدادی نیز به صورت هوایی به استان‌های خوزستان و لرستان منتقل شده است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان