کد خبر: ۲۶۳۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۱ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۵

افشاگری تازۀ مجتهد/پسر سلمان برای خروج از باتلاق دست و پا می‌زند

« مجتهد» کاربر معروف اینترنتی عربستانی می گوید: «امارات از ائتلاف سست سعودی خارج شده است»،
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
« مجتهد» کاربر معروف اینترنتی عربستانی که زوایای تاریک آل سعود را فاش می کند، با بیان این که« امارات از ائتلاف سست سعودی خارج شده است»، تاکید کرد که« محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و وزیر جنگ سعودی که در باتلاق بزرگ یمن فرو رفته است برای خروج از آن دست و پا می زند».

به گزارش انتخاب، مجتهد در صفحه خود در توئیتر نوشت:بن سلمان برای خروج از باتلاق یمن، نه می تواند درجنگ پیروز شود، نه می تواند جنگ را حتی تحت عنوان آتش بس متوقف كند و نه می تواند با حوثی ها به یك توافق كامل دست یابد.

این كاربر اینترنتی خاطرنشان كرد: بن سلمان كه مستاصل شده و به دنبال راهی برای پایان جنگ علیه یمن است، حاضر شده تا به طور كامل از قطعنامه شورای امنیت در خصوص خلع سلاح حوثی ها ، خارج شدن آنها از شهرها و قبول مشروعیت ریاست جمهوری عبدربه منصور هادی توسط حوثی ها، صرف نظر كند.

وی درباره دلائل تمایل شدید بن سلمان برای پایان هرچه زودتر جنگ علیه یمن تصریح كرد: خسارت نیروهای سعودی از چهار هزار كشته و شش هزار زخمی فراتر رفته و زیان های مادی سعودی به صدها میلیارد دلار رسیده و روز به روز این خسارت ها در حال بیشتر شدن است اما امیدی به بهبود اوضاع به نفع سعودی ها وجود ندارد.

مجتهد تاكید كرد: علاوه بر اینها، امارات هم بازی در آورده و همه بن سلمان را به دلیل گسترش دامنه نفوذ القاعده سرزنش می كنند و او را در این خصوص و همچنین كشته و زخمی شدن شهروندان عادی یمنی مقصر و مسئول می دانند.

این كاربر اینترنتی افزود: سازمان های حقوق بشری در جهان، تاكید كرده اند كه بمباران های سعودی خسارت های زیادی برجای گذاشته ، تعداد زیادی از یمنی ها كشته شده و یا آواره شده و از خدمات محروم شده اند و آمارها حاكی هستند كه 90 درصد آنها شهروندان عادی هستند.

وی بابیان این كه ، ادامه جنگ علیه یمن یعنی بزرگتر شدن مشكلات و گسترش پیامدهای آن كه می تواند به سقوط آل سعود منجر شود،خاطرنشان كرد: با گسترش دامنه نفوذ القاعده در یمن و دستیابی آن به مقدار زیادی سلاح و پول و كسب دستاوردهای راهبردی بزرگ ، آمریكا ، بن سلمان را مسئول این وضعیت خوانده است.

مجتهد تصریح كرد: مشكل بن سلمان این است،طرف هائی كه در داخل یمن مشروع خوانده می شوند او را به خاطر این كوتاه آمدن ها و امتیاز دادن ها به خیانت و فریبكاری متهم كرده اند.
این كاربر اینترنتی فاش كرد: دولت امارات بارزترین همپیمان سعودی در تجاوز آن علیه یمن ، تصمیم گرفته است تا از ائتلاف سست سعودی خارج شود و با كمك و زیر چتر آمریكا به بهانه جنگ علیه القاعده به پرونده یمن بازگردد.
وی به خاتمه یافتن مهلت صدروزه‌ « محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی برای بازگشت امنیت به شهرعدن و تحقق نیافتن این درخواست، نوشت: عدن تاكنون بدترین شهر یمن از لحاظ امنیت به شمار می رود.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان