کد خبر: ۲۶۳۷۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۵ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۵

عوارضی تهران، قم جابجا می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شهردار تهران از انتقال عوارضی تهران - قم به محلی بعد از فرودگاه امام خمینی (ره) خبرداد و گفت: در این خصوص هماهنگی لازم برای اجرای این طرح در سال جاری با وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است.

به گزارش انتخاب، محمد باقر قالیباف روز دوشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از ایستگاه مترو شهر آفتاب در جمع خبرنگاران افزود: در ایام برگزاری نمایشگاه كتاب برای جلوگیری از بروز ترافیك عوارض در مقصد (قم) دریافت می شود.

وی گفت: با دسترسی های پیش بینی شده دیدار كنندگان از نمایشگاه كتاب می توانند از حدود دو كیلومتر قبل از عوارضی تهران - قم وارد محدوده نمایشگاه شوند.

قالیباف خاطر نشان كرد: بیش از 120 هزار متر مربع فضای مسقف در اختیار انتشاراتی ها گذاشته می شود و امیدواریم با حمل و نقل عمومی كه برای مجموعه نمایشگاهی بین المللی شهر آفتاب پیش بینی شده بازدیدكنندگان اوقات خوبی را در این مجموعه داشته باشند.

شهردار تهران افزود: در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب همچنین برای آن دسته از نمایشگاه هایی كه مخاطبانی بیش از200 هزار نفر دارند پیش بینی های لازم صورت گرفته ضمن اینكه مشكلات و چالش های متعددی از جمله ترافیك و آلودگی هوا در برپایی نمایشگاه در داخل شهر وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به بازدید چند میلیون نفری از نمایشگاه كتاب خاطر نشان كرد: چنین نمایشگاه هایی به طور قطع باید در شهر آفتاب برگزار شود و مدیریت شهری اجازه برگزاری آن در داخل شهر را نمی دهد.

قالیباف با اشاره افتتاح ایستگاه مترو شهر آفتاب افزود: این ایستگاه در ادامه تا فرودگاه امام خمینی (ره) به طول 32 كیلومتر امتداد خواهد یافت و از آنجایی كه این قسمت خارج از محدوده شهر محسوب می شود بر اساس مقررات تامین اعتبار آن بر عهده دولت است.

وی گفت: در صورت تامین این اعتبار از سوی دولت تا پایان سال جاری كار اجرای مترو تا فرودگاه امام خمینی (ره) در ادامه به شهر پرند انجام خواهد شد.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود ادامه اتوبان حكیم به طول دو كیلومتر، اتصال شمال به جنوب بزرگراه همت، حكیم، اتوبان كرج، جاده مخصوص و جاده قدیم با احداث پلی بزرگ مانند پل صدر كه ورودی غرب تهران برای دسترسی جاده ای شرقی به غربی را از جمله پروژه های در حال احداث شهرداری تهران برشمرد.

وی تصریح كرد: همچنین انتقال دسترسی اتوبان آزادگان به میدان بسیج كه موجب ایجاد ترافیك درون شهری شده به جاده امام رضا (ع)، تنباكوچی و اتوبان شهید شوشتری، احداث مجتمع فرهنگی خاوران، صبا و پاناراما از دیگر پروژه مهم مدیریت شهری پایتخت است.

قالیباف یكی دیگر از برنامه های شهرداری تهران را تكمیل هفت رود دره تهران با اولویت رودخانه كن و مجموعه فرحزاد ذكر كرد.

مترو شهر آفتاب به عنوان یكصد و یكمین ایستگاه مترو پایتخت واقع در خط یك آن روز دوشنبه در آیینی با حضور شهردار تهران، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری به بهره برداری رسید. 
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان