arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۳۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۷ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۵

دیزنی با «کتاب جنگل» ۲ میلیاردی شد

«کتاب جنگل» نه تنها با فروش خود فیلم اول باکس آفیس جهانی شد بلکه با فروشی ۲۴۰ میلیون دلاری در سه روز آخر هفته، رکورد دیگری برای دیزنی به جای گذاشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکرین دیلی، به مدد فروش فیلم «کتاب جنگل» والت دیزنی توانست یک بار دیگر از مرز فروش ۲ میلیارد دلار در سال عبور کند.

با افتتاحیه پراقبال فیلم «کتاب جنگل»، در آمار باکس آفیس جهانی در تعطیلات آخر هفته (پنج‌شنبه تا یکشنبه) تغییر اساسی به وجود آمد و این فیلم توانست در این مدت کوتاه ۲۴۰ میلیون دلار فروش کند و رقم کل فروشش را به ۲۹۱ میلیون دلار برساند.

در واقع این فیلم در دومین آخر هفته اکرانش ۱۳۶ میلیون دلار فروش کرد که از اکران در ۴۹ منطقه کسب شد. چین با فروش ۵۰.۳ میلیون دلار در راس این مناطق جای گرفت و با این فروش سومین افتتاحیه بزرگ فیلمی از دیزنی را در همه تاریخ رقم زد.

از دیگر دستاوردهای این فیلم می‌توان به کسب عنوان سومین افتتاحیه بزرگ سال ۲۰۱۶ در بریتانیا با فروش ۱۳.۷ میلیون دلار، کسب عنوان بزرگ‌ترین افتتاحیه فیلم دیزنی برای فیلمی لایو اکشن در ویتنام و فروش ۷.۷ میلیون دلاری افتتاحیه فیلم در فرانسه اشاره کرد.

این فیلم که دومین هفته نمایشش را در هند پشت سر گذاشت با فروش ۲۰.۱ میلیون دلار به عنوان بزرگترین فیلم دیزنی در همه تاریخ در هند لقب گرفت و سومین فیلم پرفروش هالیوود در همه تاریخ در هند شد و پشت سر «سریع و خشمگین ۷» و «دنیای ژوراسیک» قرار گرفت.

با همه این دستاوردها، این فروش موجب شد تا کمپانی دیزنی تا این مقطع زمانی از سال از مرز فروش ۲ میلیارد دلار عبور کند. این کمپانی برای پانزدهمین بار در تاریخ به این موفقیت دست یافته است.

این در حالی است که بسیاری از کشورها چون جمهوری چک، یونان، مجارستان و نیوزیلند در انتظارند تا هفته دیگر این فیلم اکران شود.  

«کتاب جنگل» توسط جان فاورو با بودجه‌ای ۱۷۵ میلیون دلاری ساخته شده است. این فیلم که لایواکشن و ترکیبی از فیلم زنده و گرافیک کامپیوتری در سطح بسیار بالاست، زندگی موگلی با بازی نیل ستهی را روایت می‌کند که از کودکی در میان حیوانات جنگل بزرگ می‌شود. در مقایسه با انیمیشن به یادماندنی دیزنی در سال ۱۹۶۷، این فیلم به کتاب رودیارد کیپلینگ نزدیک‌تر و وجهی خشن‌تر دارد. ایدریس البا، بن کینگزلی، اسکارلت جوهانسون و کریستوفر واکن در این فیم صداپیشگی کرده‌اند.

نظرات بینندگان