کد خبر: ۲۶۳۷۵۷
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۸ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۵

تشکر ضرغامی از دولت روحانی

سید عزت‌الله ضرغامی درباره‌ی مشکلات بودجه این سازمان و بدهی‌هایی که عنوان می‌شود به دوره‌ی ریاست وی در صداوسیما برمی‌گردد، توضیحاتی را ارائه کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سید عزت‌الله ضرغامی درباره‌ی مشکلات بودجه این سازمان و بدهی‌هایی که عنوان می‌شود به دوره‌ی ریاست وی در صداوسیما برمی‌گردد، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش انتخاب، رییس سابق سازمان صداوسیما درباره‌ی بدهی‌هایی که به دوران ریاست وی نسبت می‌دهند، توضیح داد: سازمان صداوسیما همیشه مشکل بودجه داشته است که بخشی از این مشکل با مشارکت‌های مختلف حل شده است؛ معمولا در دوره‌های مختلف سازمان با پشتوانه و اعتباری که دارد، این مشکلات را حل می‌کند.

او گفت: آخرین باری که من برای نیازهای مالی، اگر آن را بدهی بنامیم که بدهی نیست چرا که کارهای جاری است که انجام شده‌، گزارشی را برای دولت ارائه دادم، دولت این گزارش را بررسی کامل و 108 میلیارد آن را تایید کرد و تشکر هم می‌کنم از دولت فعلی که این 108 میلیارد را افزون بر بودجه فعلی به صدا و سیما داد.

ضرغامی سپس در همین زمینه توضیح داد: البته ما (صداوسیما) در آن یک سال آنقدر اعتمادسازی از نظر مسائل مالی با دولت انجام داده بودیم - به ویژه در بحث یارانه‌ها و تبلیغات موثری که لازم بود - که تشیخص دادند این همکاری را با ما داشته باشند. حال ممکن بود ما از 100 میلیارد بیشتر گفته باشیم اما تشخیص قانونی دولت بر این بود که 100 میلیارد به ما بدهند.

او با تاکید بر اینکه ادعا ندارد که سازمان بدهی ندارد، در عین حال گفت: سازمان صداوسیما مثل هر دستگاه دیگر که فعالیت می‌کند همیشه یک مقدار بدهی دارد، اما این بدهی‌ها محدود و قابل حل است.

ضرغامی سپس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه واکنشی به حذف شبکه‌های تلویزیونی که در دوره‌ی ریاست وی افتتاح شدند داشته است، توضیح داد: قاعدتا به عنوان کسی که شبکه‌ای را راه انداخته، وقتی تعطیل شد حال خوبی نداشتم اما حتما دوستانی که در حال حاضر در صداوسیما هستند در این زمینه مطالعه و بررسی انجام داده و تشیخص‌های لازم را داشته‌اند و بر اساس آن عمل کرده‌اند و من به نظر آنها احترام می‌گذارم. اما برای شخص من به عنوان کسی که شبکه‌ای مثل فیلم و شبکه شما را راه‌اندازی کرده است، تعطیلی آنها حال خوبی نیست، ولی به یاری خدا با مطالعاتی که انجام شده است حتما این تغییرات برای ملت و مصالح نظام خوب بوده است.

ضرغامی در ادامه درباره‌ی شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان نماینده اصولگرایان نیز تاکید کرد: فعالیت‌های من در زمینه‌های فرهنگی،‌ رسانه‌ای اجتماعی و سیاسی است و سعی می‌کنم خارج از چارچوب‌های شکل گرفته‌، در حوزه سیاست و رسانه، تجربه‌ای که دارم را به نسل‌های بعد منتقل کنم و این کار را انجام می‌دهم.

او سپس گفت: اشکال کار ما این است که خیال می‌کنیم مسئولی که از یک مسئولیت بالا کنار رفت، حتما باید یک مسئولیت و مقام بالاتری بگیرد؛ در حالی که این اشکال است. آن وقت اگر این اتفاق نیفتد دعواها شروع می‌شود یا خیال می‌کنند برای مسئولیت بالاتر در حال تلاش هستیم. متاسفانه همه این مسائل به آسیب‌های روابط اجرایی کشور برمی‌گردد.

ضرغامی در همین زمینه با اشاره به اینکه مسئولیت‌هایی هم به وی پیشنهاد شده است، یادآور شد: اتفاقا در بعضی از موارد پیشنهاداتی به من شد اما مسئولیت خاصی را قبول نکردم برای اینکه نشان دهم در همین سطح هم می‌شود کار کرد بدون هیچ‌گونه حاشیه‌ای.

سید عزت الله ضرغامی در حاشیه‌ی رونمایی از کتاب جدید علی دارابی معاون سابق سیما در این مراسم حضور داشت.منبع: ایسنا
نظرات بینندگان