arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۳۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۰۰ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۰

تاکید معاون احمدی نژاد: رییس‌جمهور سرپرست وزارت نفت باقی می ماند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون حقوق رییس‌جمهور عصر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت، اظهار کرد: حکمی که اخیرا در مورد آقای بقایی منتشر شده مربوط به سال گذشته بوده و جدید نیست.
 
به گزارش انتخاب، به نقل از ایسنا، فاطمه بداغی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد رای دیوان عدالت اداری در ارتباط با بقایی معاون رییس‌ جمهور که براساس آن چهار سال از خدمات دولتی محروم می‌شود، گفت: این قضیه و حکم مربوط به اکنون نیست و مربوط به سال گذشته است.

وی ادامه داد : در این ارتباط دادنامه‌ای آمد و دفاعیات لازم در مورد آن دادنامه ارائه شد و موضوع قطعی نشده و جای تجدیدنظر در دیوان عدالت اداری دارد و ما نیز تقاضای تجدیدنظر در ارتباط با این حکم در دیوان عدالت اداری داده ایم .

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شورای نگهبان تفسیری ارائه داده مبنی بر اینکه رییس‌جمهور نمی‌تواند سرپرستی وزارت نفت را بر عهده بگیرد، گفت: قوانین تفسیری عطف ماسبق می‌شود و در این مورد نیز دولت تصمیم خود را از قبل اعلام کرده بود و این موضوع فیصله یافته است و رییس‌جمهور سرپرست این وزارتخانه است.

وی ادامه داد: نظرات تفسیری شورای نگهبان در کنار هم قابل اجراست و شورای نگهبان ذیل اصل 73 قانون اساسی تفسیری داشت که عطف ماسبق می‌شود و در واقع با توجه به این موضوع رییس‌جمهور سرپرست خواهد بود.

بداغی در خاتمه خاطر نشان کرد: با جمع تفاسیر شورای نگهبان، در این مورد نباید اتفاق جدیدی رخ دهد

نظرات بینندگان