کد خبر: ۲۶۳۷۷۷
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۲۰ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۵

لاریجانی:بحران های منطقه ایجاب می کند هم‌افزایی کشورهای منطقه بیشتر شود

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص منطقه و به منظور رشد و توسعه تجارت و حل بحران های منطقه، ارتقای همکاری های سیاسی امری ضروری است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص منطقه و به منظور رشد و توسعه تجارت و حل بحران های منطقه، ارتقای همکاری های سیاسی امری ضروری است.

به گزارش انتخاب، علی لاریجانی پیش از سفر به روسیه در فرودگاه مهرآباد به تشریح اهداف و دلایل سفر دو روزه خود به این کشور پرداخت و گفت: هدف از این سفر شرکت در اجلاس رؤسای مجالس اوراسیا و در کنار آن دیدار با مقامات شرکت کننده در این اجلاس است، چراکه با توجه به شرایط خاص منطقه و به منظور رشد و توسعه تجارت و حل بحران های منطقه، ارتقای همکاری های سیاسی امری ضروری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه این دیدارها به ارتقای روابط ایران و کشورهای منطقه به خصوص روسیه کمک می کند، افزود: کشور کره جنوبی به روسیه پیشنهاد کاربردی شدن این اجلاس را داده و ایران نیز از این پیشنهاد استقبال کرده است چرا که کمک می کند اجلاس سران مجالس اوراسیا به صورت حرفه ای تر برگزار شود.

وی تصریح کرد: بحران های منطقه ایجاب می کند نهادهایی به منظور هم افزایی بیشتر کشورها ایجاد شود؛ به همین منظور ما در این اجلاس شرکت می کنیم تا اهداف آن با دقت پایه گذاری شود.

لاریجانی در پایان گفت: شرکت در اجلاس سران مجالس اوراسیا فرصت مغتنمی است که باید از آن بهره برد.

گفتنی است در این سفر محمد آشوری تازیانی، سبحانی فر، محمدحسین قربانی، محسن علیمردانی، محمد جعفری و حسن قشقاوی، رئیس مجلس شورای اسلامی را همراهی می‌کنند.

در مراسم بدرقه ریاست مجلس، محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس شورای اسلامی، مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهور، علی افراشته معاون اجرایی رئیس مجلس، حسین شیخ الاسلام مدیر امور بین الملل مجلس، محمدرضا مجیدی رئیس کتابخانه مجلس، حسن زمانی مشاور رئیس مجلس،مصطفی رضا حسینی قطب آبادی مدیر کل بازرسی، سید سعید فانی مدیر کل منابع انسانی، سید یوسف موسوی نظر مدیر کل پشتیبانی، فرزاد اسفندیاری سرپرست دفتر معاونت قوانین مجلس و سفیر روسیه در ایران حضور داشتند.

براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است که لاریجانی در این سفر 2 روزه در اجلاس سران مجالس اوراسیا حضور یافته و به سخنرانی بپردازد؛ همچنین رئیس مجلس در حاشیه این اجلاس با برخی از مقامات و مسئولان کشورهای مربوطه دیدار می کند.

اجلاس سران مجالس اوراسیا با حضور کشورهای همچون ایران، افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، ویتنام، هند، اندونزی، قزاقستان، قرقیزستان، چین، کامبودیا، مغولستان، پاکستان، کره جنوبی، روسیه، تایلند، فلیپین، چک برگزار می‌شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان