کد خبر: ۲۶۳۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۰ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۵

مناطق محروم در اولویت اعزام تیم های تخصصی پزشکی قرار دارند

نماینده ولی‌فقیه، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به ضعف امکانات بیمارستانهای تخصصی در استان ایلام، پزشکان متخصص از طرف بنیاد برای معالجه ایثارگران اعزام می‌شوند و در معاونت بهداشت و درمان بنیاد، مناطق محروم در اولویت اعزام تیم‌های تخصصی پزشکی قرار دارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی در جلسه شورای معاونین بنیاد پس از استماع گزارش مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با اشاره به رشادت‌ها و مقاومت مردم ایلام در دوران جنگ تحمیلی و بالا بودن سطح جامعه ایثارگری این استان نسبت به کل جمعیت آن، گفت: توجه به مشکلات ایثارگران در مناطق محروم، یکی از سیاست‌های بنیاد است و در همین راستا اخیراً معوقات سال 1391 خانواده‌های شهدای این استان پرداخت شد.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: تعامل مناسب مدیرکل بنیاد استان با استاندار، نماینده ولی فقیه و مسئولین اجرایی استان، در رسیدگی به مشکلات ایثارگران مؤثر بوده است.

شهیدی با اشاره به قانع بودن مردم استان ایلام و در عین حال مشکلات مردم این منطقه گفت: با توجه به ضعف امکانات بیمارستانهای تخصصی در این استان، پزشکان متخصص از طرف بنیاد برای معالجه ایثارگران اعزام می‌شوند و در معاونت بهداشت و درمان بنیاد مناطق محروم در اولویت اعزام تیم‌های تخصصی پزشکی قرار دارند.

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم در مراسم اربعین سال گذشته و خدماتی که بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌های ایلام و خوزستان به زائرین ایثارگر ارائه داده‌اند، گفت: باتوجه به اهمیت مراسم اربعین به عنوان نمادی برای شیعیان، ضرورت دارد اعتبارات جداگانه‌ای برای این استان‌ها در نظر گرفته شود.

نظرات بینندگان