arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۴۳۲
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۳ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۰

"افزايش محسوس کيفيت آب شرب قم"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم از افزایش محسوس کیفیت آب شرب این منطقه در یک ماه اخیر خبر داد و گفت : در این مدت 95 درصد مردم قم از وضع آب این شهر اظهار رضایت کرده اند.
 
به گزارش انتخاب،  سیدحسن رضوی اظهار داشت: در یک ماه بهره برداری آزمایشی از طرح قمرود، آب شهر قم از کیفیت مطلوبی برخوردار شده است. رضوی با بیان اینکه اجرای مرحله نخست این طرح برای حل بحران آب شهر قم در تابستان صورت گرفته است، تصریح کرد: در صورت اجرا نشدن این طرح، شهر قم از خردادماه جاری با جیره بندی آب مواجه می شد.
 
رضوی ادامه داد: مهار بحران کمبود آب و افزایش کیفیت آب شرب اولویت های اجرای طرح قمرود محسوب می شوند.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم به حضور دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری در آیین آغاز بهره برداری رسمی از این طرح در روز پنجشنبه اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از مرحله نخست طرح آبرسانی قمرود، دو هزار و 500 لیتر در ثانیه آب شیرین از سرشاخه های غربی دز به قمرود و سپس شهر مقدس قم منتقل می شود.
 
رضوی افزود: تکمیل خطوط آبرسانی و نیز مخازن آن به دو سال زمان نیاز دارد و پس از آن کیفیت و گوارا بودن آب شهر قم به حداکثر خواهد رسید. رضوی با اشاره به اختصاص 92 میلیون یورو به اجرا و تکمیل خط آبرسانی شهر قم ، اظهار داشت: باید برای توزیع یکنواخت آب و فشار شبکه اقدام فوری و ضربتی انجام شود. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم انتقال آب از سرشاخه های دز به قم را انتقال بین حوضه ای آب دانست و گفت: در صورت تکمیل فاز دوم طرح، حجم آب به 2.5 برابر میزان کنونی می رسد و تمام مسایل کمی و کیفی برطرف خواهد شد.
 
به گفته رضوی، بیش از 70 هزار مترمکعب نیز می بایست به ظرفیت مخازن آب شهر قم افزوده شود.
نظرات بینندگان