arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۷۲۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۱ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵

رحیم‌پور ازغدی: عده‌ای دلشان خوش است که آمریکا با آنها کنار می‌آید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه امروز عده‌ای دلشان خوش است که آمریکا با آن‌ها کنار می‌آید، گفت که تعامل با آمریکا شرافت ما را زیر سوال می‌برد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه امروز عده‌ای دلشان خوش است که آمریکا با آن‌ها کنار می‌آید، گفت که تعامل با آمریکا شرافت ما را زیر سوال می‌برد.

به گزارش انتخاب، استاد حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در یکی از اولین مصاحبه‌های خود با خبرگزاری‌های داخلی درباره ارتباط برخی جریانات داخلی با آمریکا پاسخ گفت.

وی اختلاف ما با آمریکایی‌ها را ریشه‌دار دانست و با ذکر فرمایشی از امام خمینی (ره) در این باره، یادآور شد: ایشان خطاب به آمریکایی‌ها فرمودند که چگونه ما با شما وارد مذاکره شویم، وقتی نمی‌توانیم جواب زنان و مردانمان را بدهیم؛ شما جوانان‌‌مان را از ما گرفته‌اید؟ چگونه جواب ممالک و کشورهایی که شما به آنها ظلم کردید را می‌خواهید، بدهید. ما اسلام را قبول کردیم و نمی‌توانیم با دشمن اسلام در ارتباط باشیم. ما از خدا می‌خواهیم که در هر زمینه‌ای ارتباط با آمریکا قطع شود.

وی تاکید کرد: امروز عده‌ای دلشان خوش است که آمریکا با آن‌ها کنار می‌آید و حرفشان را گوش می‌دهد.

عضو شورای انقلاب فرهنگی در ادامه گفت‌وگوی خود با تسنیم، متذکر شد: شک نکنید آنهایی که ‌می‌گویند چرا نمی‌گذارید با آمریکا ارتباط داشته باشیم، دشمن نظام و انقلاب هستند و به دلیل منافع شخصی این حرف‌ها را مطرح می‌کنند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: کسی که دلسوز مردم بوده و دغدغه و فکرش، پیشرفت کشور باشد، نمی‌گوید که چرا مانع ارتباط ما با آمریکایی‌ها می‌شوید.

رحیم‌پور ازغدی در خاتمه با تاکید بر اینکه تعامل با آمریکا شرافت ما را زیر سوال می‌برد، گفت که رابطه با آمریکا رابطه ارباب و نوکر است.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان