arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۷۳۶۰
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۸ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵

حمایت ترامپ از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس نیوز گفت: من فکر می‌کنم که مساله مهاجران تبدیل به یک مساله وحشتناک برای اروپا شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دونالد ترامپ از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا حمایت کرد.

به گزارش انتخاب، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس نیوز گفت: من فکر می‌کنم که مساله مهاجران تبدیل به یک مساله وحشتناک برای اروپا شده است.

وی درباره مساله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا تا حد زیادی مقصر مساله ورود مهاجران بوده است. از نظر من انگلیس خارج از اتحادیه اروپا وضعیت بهتری خواهد داشت. اما من به عنوان توصیه این حرف را نمی‌زنم و این تنها احساس شخصی من است.

این اظهارات ترامپ در حالی مطرح شده که قرار است در تاریخ 23 ژوئن در انگلیس همه‌‍پرسی خروج از اتحادیه اروپا برگزار شود. دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس از حامیان تداوم عضویت کشورش در این اتحادیه است.

بر اساس یک نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه TNS که ماه گذشته میلادی نتایجش منتشر شد، میزان حامیان باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا با حامیان خروج این کشور از این اتحادیه تفاوت چندانی ندارد و 38 درصد حامی باقی ماندن و 34 درصد حامی خروج هستند و مابقی رای‌دهندگان نیز هنوز در این مورد تصمیم نگرفته‌اند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان