arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۷۴۰۵
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۲۳ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:

مردم تخلف ها را به وزارت بهداشت اطلاع دهند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : دکتر حریرچی گفت: بعد از گذشت یک هفته الی یک ماه از ترخیص بیمار، به طور سیستماتیک با بیماران و خانواده های آنان تماس گرفته و  موارد تخلفات بیمارستان ها را پیگیری می کنیم.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی سخنگوی  وزارت بهداشت در مورد رسیدگی به پرونده های زیرمیزی اعلام کرد: هر گونه دریافتی خارج از صورتحساب بیمارستان در تمام بیمارستان های کشور تحت هر عنوان، تخلف است و مردم به جز صندوق بیمارستان و صورتحسابی كه بیمارستان صادر می كند هیچ پرداخت اضافه ای را برای درمان در بیماستان نداشته باشند.

قاِئم مقام وزارت بهداشت در این مورد خاطرنشان کرد: البته آمارها نشان می دهد كه بعد از اجرای طرح تحول سلامت دریافت های غیر متعارف کاهش چشمگیر داشته است.

وی با اشاره به پیگیری پرونده های بیماران توسط وزارت بهداشت گفت: ما با یک روش علمی، از سوی نهادی خارج از وزارت بهداشت، بعد از گذشت یک هفته الی یک ماه از ترخیص بیمار، به طور سیستماتیک با بیماران و خانواده های آنان تماس گرفته و این موارد را پیگیری می کنیم.

دکتر حریرچی در پایان گفت: بیماران و خانواده آنها نیز اگر با موارد درخواست دریافت مبلغ بیش از موارد قید شده در صورتحساب مواجه شدند می توانند مورد تخلف را به سامانه تلفنی 1690 اطلاع دهند تا برخورد قانونی با این موضوع صورت گیرد.
نظرات بینندگان