arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۷۴۶۵
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۴ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵

انتقال عضو با پهپاد در هند!

دانشمندان هندی به دنبال هموار کردن راه برای پروژه‌ای هستند که می‌تواند بطور چشمگیری زمان مورد نیاز برای پیوند اعضا را کاهش دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 دانشمندان هندی به دنبال هموار کردن راه برای پروژه‌ای هستند که می‌تواند بطور چشمگیری زمان مورد نیاز برای پیوند اعضا را کاهش دهد.

به گزارش انتخاب به نقل از رویترز، اگر همه چیز طبق نقشه پیش برود، هند می‌تواند به زودی از پهپادها برای انتقال اعضا استفاده کند و بیمارستان‌ها می‌توانند زمان پیوند عضو را تا 50 درصد کاهش دهند.

در حال حاضر، انتقال عضو در این کشور با ایجاد یک خط سبز در جاده‌ها برای اطمینان از حرکت روان آمبولانس‌ها انجام می‌شود. یک قلب را می‌توان برای کمتر از 10 ساعت حفظ کرد در حالیکه زمان حفظ کبد بین 12 تا 15 ساعت است.

کوتا هارینارایان، پدر هواپیماهای جنگنده سبک هندی این پروژه یک میلیون روپیه‌ای را به همراه دانشمندان آمریکایی و کی راماچاندرا از انجمن ملی طراحی و تحقیق برای خودروهای پرنده هدایت می‌کند. راماچاندرا دارای تخصص در فناوری پهپاد بوده و هارینارایان یک دانشمند هوافضا است.

این محققان در حال بررسی دو فرصت هستند که یکی شامل ساخت فناوری انتقال اعضا به شکل پهپاد و دیگری استفاده از یک جعبه خاص برای انتقال عضو است.

چالش کنونی دانشمندان، دستیابی به برد 100 کیلومتر است.

ایده استفاده از پهپادها برای انتقال سریع عضو همچنین در آمریکا نیز در حال کار است و شرکت چینی اهانگ(ehang) سازنده پهپاد اکنون قراردادی را با یک شرکت فناوری زیستی برای ارائه پهپاد به آن امضا کرده است. پهپادهای Ehang با رونمایی از نخستین پهپاد جهان با قابلیت حمل یک انسان در ماه ژانویه خبرساز شدند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان