arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۷۹۶۹
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۷ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵

مدیرانی که سرافراز تغییر داد + اسامی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

محمد سرافراز از سال 1363 که سازمان صداوسیما رسما صاحب رییس شد، چهارمین رییس رسانه ملی محسوب می‌شود. صداوسیما بجز ریاست‌های کوتاه یک یا دو ساله که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تجربه کرد و بیشتر به صورت سرپرست بود، با آمدن محمد هاشمی و در پی او علی لاریجانی و عزت‌الله ضرغامی، دوره‌هایی 10 ساله را در ریاست پشت سر گذاشت.

اما محمد سرافراز در حالی این روزها هجدهمین ماه تکیه زدن بر سکان ریاست سازمان صداوسیما را پشت سر می‌گذارد که خبرهای استعفای او به شدت قوت گرفته است.

صداوسیما پس از رفتن سید عزت‌الله ضرغامی و آمدن محمد سرافراز که زمانی معاون برون مرزی رییس رسانه ملی بود، با تغییر و تحولاتی در سیاست‌ها و رویکردها و البته مدیران ارشد و معاونانش همراه بود.

 با نگاهی اجمالی به تغییر و تحولات مدیران از دوره سید عزت‌الله ضرغامی تا محمد سرافراز، در قالب گزارش به این اسامی اشاره کرده ایم.

سید رمضان موسوی‌مقدم از جمله مدیرانی بود که در دوره ضرغامی، با عنوان قائم مقام سازمان صداوسیما شناخته می‌شد. با آمدن محمد سرافراز این سمت از وی سلب شد و فرد دیگری جایگزین نشد. حجت‌الاسلام موسوی مقدم هم اینک به عنوان معاون امور مجلس و استان‌ها به کار خود ادامه می دهد و جایگزین کیومرث طهماسبی شد.

با آمدن سرافراز به صداوسیما در بخش مدیر دفتری سازمان نیز تغییراتی انجام شد. «بخشی» مدیر دفتر رئیس سازمان صداوسیما در دوره ضرغامی بود که پس از وی «طائب» این سمت را برعهده گرفت.

ریاست «حوزه ریاست سازمان صداوسیما» در دوره ضرغامی بر عهده رضا شاکری بود که این بخش هم با آمدن سرافراز دچار تغییر شد و با این تغییر، شاکری جایش را به مسعود گرجی داد.

علی دارابی هم در زمان ریاست ضرغامی، معاونت سیما را برعهده داشت که با آمدن سرافراز این سمت به علی اصغر پورمحمدی داده شد. پورمحمدی در دوره ضرغامی ریاست شبکه‌های سه و پنج را عهده‌دار و در اواخر این دوره، از صداوسیما دور بود.

سرافراز با ورودش به صداوسیما در بخش معاونت صدا هم تغییراتی ایجاد کرد که در جریان این تغییرات محمدحسین صوفی جای خود را به نسرین آبروانی داد.

علی عسگری - معاون توسعه و فناوری رسانه - ضرغامی بود که با ورود سرافراز ابتدا مهدی اخوان و سپس رضا علیدادی این سمت را عهده‌دار شدند.

لطف‌الله سیاهکلی از دیگر مدیران سازمان صداوسیما در دوره ضرغامی بود که معاونت رسانه‌های مجازی را بر عهده داشت که با تغییر ریاست سازمان، این معاونت نیز با معاونت توسعه و فناوری رسانه ادغام شد.

محمد سرافراز که خود پیشتر معاون برون مرزی ضرغامی بود، با انتصابش به عنوان رییس صداوسیما، محمد اخگری را جایگزین خود کرد.

مجید آخوندی هم در دوره ضرغامی، معاون سیاسی سازمان صداوسیما بود، اما با تغییرات انجام شده، پیمان جبلی این سمت را بر عهده گرفت و بعدها این معاونت با تغییر در ساختار به معاونت خبر تغییر نام داد.

همچنین در دوره جدید در بخش معاونت نظارت و برنامه‌ریزی صداوسیما تغییراتی انجام گرفت که در پی این تغییر، حسن خجسته از پست معاونت نظارت و برنامه‌ریزی صداوسیما رفت و مهدی مجتهد جایگزین وی شد. این معاونت با تصمیم سرافراز به عنوان معاونت برنامه ریزی و امور مالی تغییر نام داد.

حسن تقدس‌نژاد در دوره 10 ساله‌ی ضرغامی معاونت اداری و مالی سازمان صداوسیما را عهده‌دار بود که در دوره سرافراز بخش مالی این معاونت حذف شد و معاونت سرمایه انسانی هم بعد از گذشت یک سال و چند ماه با عنوان مرکز سرمایه انسانی به ریاست جعفری تغییر کرد.

دکتر غلامرضایی هم از معاونان دوره ضرغامی بود که معاونت بخش آموزش و پژوهش سازمان صداوسیما را برعهده داشت. این معاونت پس از آمدن سرافراز از سازمان صداوسیما حذف شد و دکتر غلامرضایی هم به دانشگاه صداوسیما رفت. هرچند، چندی پیش زابلی‌زاده (مدیر سابق شبکه خبر) جای وی را در سمت ریاست دانشگاه صداوسیما گرفت.

در بخش مرکز موسیقی وسرود صداوسیما، حسین تقی‌پور جای خود را به محمدباقر معلم داد و بعدها این مرکز به دفتر تبدیل شد.

همچنین در بخش مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صداوسیما در دوره ضرغامی تا سرافراز تغییراتی انجام شد که در پی این تغییرات، رضا خاشعی جایگزین عبدالکریم خیامی شد.

صادق مقدسی از دیگر مدیران دوره ضرغامی بود که در بخش مدیر کلی مرکز تحقیقات صداوسیما فعالیت داشت. سمت وی با ریاست محمد سرافراز به جعفر عبدالملکی سپرده شد و این مرکز به مرکز پژوهش و سنجش افکار صداو سیما تغییر نام داد.

محمدتقی سهرابی هم که در دوره سید عزت الله ضرغامی، مدیریت اداره کل روابط عمومی سازمان صداوسیما را بر عهده داشت،‌ با تغییر رییس صداوسیما، جای خود را به داود نعمتی انارکی داد.

در بخشی دیگر از این تغییرات، شاکر طاهری با آمدن سرافراز در حالی سمت مدیر کل اداری مالی سازمان صداوسیما را عهده‌دار شد که این سمت در دوره ضرغامی وجود نداشت. همچنین امین صدیقی که در ابتدا به عنوان مشاور فرهنگی رییس صداوسیما معرفی شد، بعدها به سمت ریاست مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی رسید.

حراست سازمان صداوسیما هم از جمله بخش‌هایی بود که با ورود سرافراز از قلم نیفتاد و این بخش هم دچار تغییراتی شد. رضاییان که در دوره ضرغامی در بخش حراست صدا‌و سیما فعالیت داشت، با تغییرات انجام شده، جای خود را به محمد باقر زهرایی داد.

مدیر کل امور مجلس صداوسیما هم در دوره ضرغامی حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی بود که اداره این بخش با آمدن سرافراز، به حسن گروسی رسید.

بخش سروش رسانه سازمان صداوسیما نیز از دیگر بخش‌هایی است که با ریاست جدید سازمان دچار تغییر شد. در دوره ضرغامی این بخش را زاهدی‌وش عهده‌دار بود که در پی تغییرات در صدا‌وسیما، این سمت به محمد شریف‌خانی سپرده شد. در دوره قبلی سازمان صداوسیما، بخش تکتای این سازمان، بر عهده کاشانی بود که با آمدن محمد سرافراز این بخش به کمانی سپرده شد.

پدرام کرباسیان و مجتبی رضایی هم از جمله افرادی هستند که در دوره محمد سرافراز با سمت رییس مجامع شرکت‌های وابسته معرفی شدند در حالی که در دوره ضرغامی چنین بخشی در صداوسیما نبود.

شرکت سروش صداوسیما در دوره ضرغامی نیز بر عهده محمد پیشگاهی‌فرد بود که با تغییر ضرغامی، تقی رستم وندی فعالیتش را در این بخش آغاز کرد.

همچنین در بخش انتشارات سروش صداوسیما در دوره ضرغامی، مهدی فضائلی این مسوولیت را برعهده داشت که با آمدن سرافراز این سمت از او گرفته شد و فرد دیگری برای این بخش انتخاب نشد.

اداره کل بازرسی سازمان صداوسیما هم از دیگر بخش‌هایی بود که با ورود سرافراز با تغییر مواجه شد. در پی این تغییر حسینی جایگزین حجت‌الاسلام اربابی‌فر شد.

همچنین در بخش مدیران شبکه‌های سیما سرافراز تغییرات اساسی انجام داد.

شبکه اول که در دوره‌ی ضرغامی توسط مهدی فرجی اداره می‌شد، با آمدن سرافراز توسط محمد احسانی اداره شد که با استعفای وی، فضل الله شریعت پناهی به عنوان سرپرست معرفی شد. جعفری جلوه هم در شبکه دو سیما جایگزین علی بخشی‌زاده شد.

در شبکه سه سیما مجید زین العابدین جای خود را به غلامرضا میرحسینی داد. تقی رستم‌وندی هم که پیشتر مدیریت شبکه چهار سیما را عهده‌دار بود، با آمدن سرافراز از این سمت برکنار و غلامرضا غلامی جایگزین وی شد. غلامی در همان ماه‌های اول مدیریتش استعفا داد ولی با استعفایش موافقت نشد تا اینکه اخیرا مجددا استعفا داد و از شبکه چهار رفت.

شبکه پنج سیما هم که در دوره ضرغامی ریاستش برعهده مسعود احمدی بود، با آمدن سرافراز مجید زین‌العابدین مدیریت این شبکه را برعهده گرفت.

همچنین شبکه خبر هم با آمدن سرافراز دچار تغییر شد. در پی این تغییر عبدالرضا بوالی به عنوان مدیر جدید شبکه خبر معرفی شد و اردشیر زابلی زاده از مدیریت این شبکه رفت.

در شبکه قرآن سیما که پیش از این با مدیریت حسن گروسی اداره می‌شد، با ورود رییس جدید ابتدا محمدی نیا به عنوان مدیر شبکه قرآن معرفی شد و سپس مدیریت این شبکه به موسوی سپرده شد.

در دوره ضرغامی مدیریت شبکه جام‌جم برعهده علی طلوعی بود که در دوره جدید ریاست، این شبکه به سعید اشناب سپرده شد.

همچنین مدیریت مرکز بسیج سازمان صداوسیما پیشتر بر عهده علی‌اصغر جعفری بود که با تغییرات انجام شده، سرافراز محمود عاطفی را به این سمت منصوب کرد.

شبکه پویا نیز از دیگر شبکه‌های سیماست که سرافراز مدیریتش را تغییر داد. این شبکه پیشتر با مدیریت حسین ساری اداره می‌شد و در حال حاضر محمد سرشار مدیریت آن‌ را بر عهده دارد. حسین ساری نیز از جمله مدیرانی بود که علاوه بر مدیریت شبکه پویا در دوره ضرغامی، بخش صبا را هم اداره می‌کرد که با ورود سرافراز، اداره این بخش به مرتضی شمسی سپرده شد.

مدیریت شبکه مستند سیما هم در دوره سید عزت الله ضرغامی بر عهده دکتر رضا پورحسین بود که بعدها، امیر تاجیک با حکم محمد سرافراز به عنوان مدیر شبکه مستند معرفی شد. رضا پورحسین هم در سمت قائم مقام معاون سیما در کنار پورمحمدی به کار در صداوسیما ادامه داد.

شبکه نسیم و نمایش در دوره ضرغامی با مدیریت حسین کرمی اداره می‌شد که سرافراز مدیریت آن‌را تغییر نداد و در حال حاضر مدیریت این دو شبکه همچنان بر عهده کرمی است.

محمد سرافراز در دوران ریاستش در سازمان صداوسیما، شبکه‌های تماشا و شما را که در دوره ضرغامی به ترتیب با مدیریت کامبیز اخوان صفا و مهدی قاسمی اداره می‌شدند، را به ترتیب با شبکه‌های نمایش و آموزش ادغام و آنها را حذفکرد. همچنین شبکه بازار هم با شبکه پنج سیما ادغام و از کانال‌های تلویزیونی حذف شد.

انتهای پیام


منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۱۴
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
4
12
تشنه ی خدمت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
3
18
مثلا اينهمه دكترومهندس تواين صداوسيما داريم و برنامه هاش اينه؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
1
13
دستش درد نکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
4
19
احمدی نژاددوم
ناشناس
|
Sweden
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
0
24
به نظرم حذف شبکه های بی محتوا یا ادغام آنها با شبکه های دیگه خیلی کار ارزشمندی بوده و به نظرم به جای گسترش کمی بهتره کیفیت رو افزایش بدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
4
16
کاری که احمدی نژاد با کشور کرد و رویه ای که اون پیش گرفت رو سرافراز با صداوسیما کرد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
4
24
صدا و سیما رو شخم زده توش بذر جبهه پایداری کاشته ازش چی دربیاد خدا عالمه
نظرات بینندگان