کد خبر: ۲۶۸۳۵۷
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۲ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵
محمدرضا عارف:

در بحث ریاست مجلس، بر اساس مطالبه اکثریت عمل می‌کنم / برای محقق نشدن آرزوی یک دوره‌ای شدن دولت روحانی باید تلاش کنیم

منتخب اول مردم تهران با اشاره به بحث مدیریت مجلس دهم گفت: شخصا حق ندارم به خواست مردم بی‌توجه‌ای کنم و مطمئنا بر اساس مطالبه اکثریت جامعه که به دنبال تغییر در مجلس بودند عمل می‌کنم زیرا اگر بخواهیم به خواست مردم بی‌اعتنا باشیم آیندگان درباره ما داوری خوبی نخواهند کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منتخب اول مردم تهران با اشاره به بحث مدیریت مجلس دهم گفت: شخصا حق ندارم به خواست مردم بی‌توجه‌ای کنم و مطمئنا بر اساس مطالبه اکثریت جامعه که به دنبال تغییر در مجلس بودند عمل می‌کنم زیرا اگر بخواهیم به خواست مردم بی‌اعتنا باشیم آیندگان درباره ما داوری خوبی نخواهند کرد.

به گزارش «انتخاب»، محمدرضا عارف در دیدار با  اعضای دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی با  تبریک اعیاد شعبانیه و نیز تسلیت شهادت تعدادی از مدافعین حرم به روند طی شده از خرداد ۹۲ تا اسفند ۹۴ اشاره کرد و یادآور شد: در ماه های قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ فضای یاس و ناامیدی در بدنه جریان اصلاح‌طلب حاکم بود و برخی از نخبگان این جریان باور نداشتند که می‌توان در قوه مجریه تغییری ایجاد کرد ولی با اتکا به خداوند و باور به نقش جوانان به میدان آمدیم و نتیجه‌ای حاصل شد که از دل آن برجام و دیگر دستاوردهای ارزشمند به دست آمد.

نمی‌توان اصلاح‌طلبان را با استفاده از اهرم‌های قدرت حذف کرد

وی ادامه داد: عده‌ای گمان می‌کردند حاکمیت اجازه حضور اصلاح طلبان در قدرت را نمی‌دهند در حالیکه اصلاح‌طلبان بخش اصلی حاکمیت هستند و هیچگاه نمی‌توان این جریان اصیل را با استفاده از اهرم‌های قدرت حذف کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد:نگاه کلی نظام حضور فعال و تاثیرگذار همه جریانات و گروه‌های داخل نظام و معتقد به ارزش‌ها و قانون اساسی است.

عارف به اشاره سوالات مکرر حاضرین در جلسه در ارتباط با مدیریت مجلس آینده گفت: شخصا علاقه‌ای ندارم وارد مباحث مناقشه‌برانگیز شوم و باید تلاش کنیم موضوعات اینچنینی وارد جدل‌های بیهوده سیاسی نشود ولی در انتخابات اخیر مردم به دنبال تغییر بودند و در اکثر حوزه‌های انتخابیه به تغییر تفکر اصلاح‌طلبی و اعتدال رای دادند به همین دلیل شخصا حق ندارم به خواست مردم بی‌توجه‌ای کنم و مطمئنا بر اساس مطالبه اکثریت جامعه که به دنبال تغییر در مجلس بودند عمل می‌کنم زیرا اگر بخواهیم به خواست مردم بی‌اعتنا باشیم آیندگان درباره ما داوری خوبی نخواهند کرد و در رویدادهای سیاسی بعدی قطعا با اقبال مردم رو به رو نخواهیم شد.

عده‌ای به دنبال برهم زدن انسجام اصلاح‌طلبان هستند

منتخب اول مردم تهران با بیان اینکه بحث مدیریت مجلس بحث پست و مقام نیست و هر نتیجه‌ای حاصل شد خیر خواهد بود، گفت: عده‌ای به دنبال برهم زدن انسجام اصلاح‌طلبان که با تشکیل شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان حاصل شد هستند و باید مراقب بود در موضع‌گیری‌ها بهانه به دست فرصت‌طلبان ندهیم  و باید ائتلاف امید با انسجام و وحدت نظر فعالیت‌ها و تلاش‌های خود را در مجلس دنبال کند و به مطالبات مردم بپردازد.

وی با بیان اینکه فضای مجلس دهم باید فضای همدلی و وفاق باشد و از تندروهای مجالس اخیر دوری کند، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم آرزوی کسانی که به دنبال یک دوره‌ای کردن دولت آقای روحانی هستند محقق نشود و البته دولت هم باید در مسیر مطالبات مردم که در انتخابات مجلس پیام‌شان را اعلام کردند گام بردارد. همسویی با مردم و درک پیام مردم و پرداختن به مطالبات مردم بخصوص در زمینه‌های اشتغال، کاهش آسیب‌های اجتماعی زمینه خوبی را برای فعالیت دولت آقای روحانی در دور دوم فراهم خواهد شد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا، قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی و اعضای دفتر سیاسی این حزب به بیان دیدگاه‌های خود در ارتباط با مسائل روز کشور از جمله مجاس دهم پرداختند و از دکتر عارف خواستند در مدیرت مجلس نقش‌آفرین باشد.

نظرات بینندگان