arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۳ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۰

شیعیان بحرین حق تحصیلات عالی ندارند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک طلبه مبارز بحرینی در جمع دانش‌آموزان عضو انجمن‌های اسلامی کشورمان، عنوان کرد: به دلیل سخت‌گیری‌های حکومت آل‌خلیفه، شیعیان در بحرین حق تحصیل در مدارج بالای علمی را ندارند.
 
به گزارش انتخاب به نقل از آزادنگاز، شیخ "عادل‌الهنان"، طلبه مبارز بحرینی در جمع دانش‌آموزان عضو انجمن‌های اسلامی گفت: به دلیل سختگیری‌های حکومت آل‌خلیفه، شیعیان در بحرین حق تحصیل در مدارج بالای علمی را ندارند.

وی با اشاره به نهضت به پا خواسته از سالیان متمادی در بحرین، اظهار کرد: تا‌کنون در بحرین شمار زیادی از مردم کشته، زخمی و زندانی شده‌اند و این امر نشانگر آن است که حکومت آل‌خلیفه، اسلام و حقوق بشر بین‌‌المللی را قبول ندارد.

الهنان با بیان این‌که مردم بحرین در انقلاب اخیر متحد هستند و مصرانه خواسته‌هایشان را مطالبه می‌کنند، گفت: هم‌اکنون مردم بحرین زیر فشارند، اما با روحیه بالا خواهان تحقق خواسته‌هایشان بوده و به جز استعفای حکومت چیزی را قبول نمی‌کنند.

وی تحصیل علم و دانش را راهی برای مبارزه با استکبار جهانی دانست و افزود: به دلیل سخت‌گیری‌های حکومت آل‌خلیفه، شیعیان حق تحصیل در مدارج بالای علمی را ندارند و فقط سه نفر از اهل تشیع در سمت وزیر و آن‌هم نه وزارت‌خانه‌های اصلی در بحرین، خدمت می‌کنند.

این طلبه مبارز بحرینی در ادامه با بیان اینکه بیشترین شعار معترضان بحرینی «هیهات من الذله» است و محرک اصلیتظاهرات مردم بحرین عزت و کرامت است، عنوان کرد: ۷۰ درصد مردم بحرین شیعه هستند که ظلم آل‌خلیفه فقط بر شیعیان بحرین نیست، بلکه اهل تسنن را هم در برگرفته است.

الهنان در پایان با اشاره به اینکه ارتباط بحرین با ایران، یک ارتباط احساسی است، ادامه داد: این روزها شاهد راه‌اندازی تظاهرات و راه‌پیمایی در حمایت از مردم مظلوم بحرین در سراسر جهان به ویژه در ایران اسلامی و حضور پرشور مردم بوده‌ایم که به نمایندگی از مردم بحرین از تمامی تلاش‌ها و کمک‌های ملت ایران سپاسگذاری می‌کنم.

نظرات بینندگان