arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۹۱۴۴
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۱ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵

کودکان گانگستر در مدارس نیویورک!

در 10 ماه گذشته از کودکان مدارس نیویورک که در میان آنها حتی کودکان 11 ساله هم دیده می‌شوند، حدود 1800 قبضه هفت‌تیر، تفنگ سبک، ساتور گوشت و خنجر ضبط شده است. پلیس نیویورک به شدت برای محرمانه‌ نگاه داشتن آمارها تلاش می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در 10 ماه گذشته از کودکان مدارس نیویورک که در میان آنها حتی کودکان 11 ساله هم دیده می‌شوند، حدود 1800 قبضه هفت‌تیر، تفنگ سبک، ساتور گوشت و خنجر ضبط شده است. پلیس نیویورک به شدت برای محرمانه‌ نگاه داشتن آمارها تلاش می‌کند.

به گزارش انتخاب به نوشته روزنامه دیلی میل، 1751 سلاح، چاقو و سایر ابزارها از کودکان مدرسه‌ای نیویورک بین اول ژوئیه 2015 تا هشتم مه امسال گرفته شده است. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از یک‌چهارم افزایش نشان می‌دهد.

دیلی میل می‌نویسد: هفت‌تیر، سلاح سبک 9 میلی‌متری، ساتور و خنجر تنها بخشی‌ از سلاح‌هایی که محصلان روزانه به کلاس‌های درس در نیویورک می‌آورند. برخی از دختران و پسران نوجوان از این نوع سلاح‌ها در زمان دعوا استفاده می‌کنند و برخی دیگر برای تهدید دیگران. طبق گزارش نیویورک پست، این ابزارهای خطرناک توسط مسوولان مدرسه گرفته شده و برخی از آنها حتی بدون فلزیاب پیدا شده‌اند.

بین اول ژوئیه 2015 و هشتم مه امسال، مقام‌های ایمنی و پلیس در مجموع 1751 سلاح، چاقو و سایر سلاح‌ها از مدارس تحویل گرفتند. این آمار 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می‌دهد. طبق آمار پلیس نیویورک، 1394 قبضه سلاح در آن زمان از دانش‌آموزان گرفته شده بود.

جورج فلوید، رئیس اتحادیه عوامل امنیتی در نیویورک گفته است که سازمان پلیس نیویورک در حال سرکوب مامورانی هستند که به مردم درباره کشف و ضبط سلاح‌ها از نوجوانان اطلاعات می‌دهند و آنها را از کار تعلیق می‌کنند. به گفته وی، هدف پلیس ترساندن و درس عبرت گرفتن دیگران است. آنها می‌خواهند سایر ماموران هم از گزارش درباره جرایم مذکور هراس پیدا کنند. اگر در گزارش به شهردار هیچ آماری ذکر نشود، او می‌گوید که نرخ جرایم کاهش یافته و مدارس امن هستند. در واقع به والدین تصویر درستی از مدارس ارائه نمی‌شود.

سازمان "خانواده‌هایی برای مدارس نمونه" که از پلیس نیویورک به دلیل عدم پشتیبانی از کودکان در مدارس شکایت کرده است، می‌گوید که میزان سلاح‌هایی که روزانه از محصلان دریافت می‌شود، بیشتر از این میزان است.

در واکنش به این گزارش‌ها، پلیس نیویورک در بیانیه‌ای گفته است که آمارهای "منتشر شده" باید اثبات شوند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان