arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۶۹۲۹۷
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۲۳ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵

ظریف: مدعیان، واقعیات را نمی بینند/ ضرورت رعایت تعهدات آمریکا در برجام را پیگیری می کنم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه گفت: کسانی که ادعا می کنند برجام بی تاثیر بوده است و وضع برای فعالان اقتصادی نا مناسب تر شده است واقعیت ها و شرایط کشور را به درستی نمی بینند.

به گزارش انتخاب، وی در بدو ورود به وین در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه رایزنی ها برای رفع موانع اجرای برجام تا چه اندازه موثر بوده و این که عده ای اعتقاد دارند برجام نه تنها هیچ منفعت قابل توجهی نداشته، بلکه حدود سه سال فعالان اقتصادی را معطل و رکود را تعمیق کرده است, گفت : آمار ارقام نشان می دهد که با توجه به کاهش شدید قیمت نفت رکود کاهش پیدا کرده است و ما در مسیر رشد هستیم و انشالله در سال 95 با رشد قابل توجه و تورم کمتر سال را به پایان خواهیم داد.

ظریف افزود : در اثبات اینکه برجام آثار بسیار زیادی داشته می توان به فروش نفت مان که ظرف 3 ماه 2 برابر شده اشاره کرد که همین دلیل محکمی است.

وی ادامه داد :میزان سرمایه گذاری در ایران میلیارد ها دلار بوده ، پروژه های زیادی توافق شده است. البته ما اعتقاد داریم ایالات متحده به اندازه ای که باید راه ها را باز می کرده و به بانک ها برای حضور در ایران اطمینان می داده اقدام را نکرده است و ما هم این کار را پیگیری می کنیم.

وزیر امور خارجه با اشاره به اجلاس ویژه سفرای ایران در کشور هایی که با ایران روابط تجاری و اقتصادی بیشتری دارند ، خاطر نشان کرد: در این اجلاس راهکار های جدی برای ایجاد فشار کاری برای اجرای برجام را بررسی کردیم .

ظریف گفت : در این سفر هم در ملاقات های حاشیه کنفرانس نشست سوریه چه با وزیر خارجه آمریکا و چه با دیگر وزیران خواهم داشت, موضوع ضرورت رعایت تعهدات آمریکا در موضع برجام را پیگیری خواهم کرد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان