arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۰۲۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۲۰ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۰

سخنان دادستان تهران در مورد مهدی هاشمی، دستگیری برخی در مراسم خاکسپاری حجازی و...

دادستان تهران در مورد دستگیری مهدی هاشمی در صورت ورود به کشور، دلیل دستگیری برخی از شرکت کنندگان مراسم خاکسپاری مرحوم حجازی، ممنوع الخروج نبودن پریوش سطوتی، بازداشت هشت نفر در ارتباط با پرونده مفاسد اقتصادی جریان انحرافی و ... توضیح داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: دادستان تهران در مورد دستگیری مهدی هاشمی در صورت ورود به کشور، دلیل دستگیری برخی از شرکت کنندگان مراسم خاکسپاری مرحوم حجازی، ممنوع الخروج نبودن پریوش سطوتی، بازداشت هشت نفر در ارتباط با پرونده مفاسد اقتصادی جریان انحرافی و ... توضیح داد.

عباس جعفری دولت آبادی عصر یکشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرستان دادگاه انقلاب اسلامی و دادسرای ناحیه 20 تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت پرونده هانیه گفت: پرونده هانیه به دادگاه رفته است و امروز اطلاع پیدا کردیم در دادگاه اطفال در حال بررسی است و امیدواریم به زودی جلسه محاکمه برگزار شود.

پرونده سوم کودک آزاری

وی با اشاره به پرونده سومین کودک آزاری گفت: ما تحقیقات گسترده ای در مورد پرونده سوم کودک آزاری انجام داده ایم. پدر این کودک معتاد و مادر نیز جدا از آنها زندگی می کند و فرزند مشترک آنها نزد خواهر آنها است. چند ماه قبل این کودک جراحاتی داشته که به دلیل تاخیر در اطلاع رسانی به دادستانی آثار جراحت از بین رفته است. در حال حاضر نیز پدر کودک به کمپ ترک اعتیاد منتقل شده است.

دادستان عمومی تهران به مبلغ جدید دیه اشاره کرد و گفت: همان طور که سخنگوی قوه قضائیه گفته است این موضوعی است که هر ساله قوه قضائیه بر اساس تحقیقات قیمت اتخاذ می کند و امسال نیز از 16 خرداد ماه این افزایش عملی می شود.

وی اضافه کرد: البته تمهیداتی برای کسانی که ناتوان هستند پیش بینی شده و اگر یارانه از سوی دولت پرداخت شود و یا با پیشرفت بیمه ها مشکلی در این رابطه بوجود نخواهد آمد.

جعفری دولت آبادی در پاسخ به این پرسش که کسانی که پیش از 16 خرداد اتومبیل خود را بیمه شخص ثالث کرده اند مشمول این قانون می شوند یا خیر، گفت: طبق مقررات بیمه با آنها رفتار می شود ولی از نظر مقررات قضایی اجرای دیه منوط به زمان تحویل دیه است. همچنین کسانی که بدهکار هستند بر اساس زمان تحویل بدهی شان محاسبه می شود و اگر کسانی قبل از 16 خرداد دیه خود را پرداخت کنند از قیمت قدیم بهره مند می شوند.

علت دستگیری برخی از شرکت کنندگان مراسم خاکسپاری مرحوم ناصر حجازی

وی در مورد علت دستگیری برخی از شرکت کنندگان مراسم خاکسپاری مرحوم ناصر حجازی گفت: افراد دستگیر شده به خاطر شرکت در مراسم خاکسپاری نیامده بودند بلکه عده محدودی بودند که قصد داشتند در نظم عمومی اخلال ایجاد کرده و شعارهای نامناسبی می دادند که 6 نفر از این افراد هنوز در بازداشت هستند و باقی آزاد شده اند.

جعفری دولت آبادی به آخرین وضعیت دستگیر شدگان سی دی ظهور نزدیک است اشاره کرد و گفت: یکی از متهمان این پرونده آزاد شده است و دو متهم دیگر هنوز بازداشت هستند.

دادستان عمومی تهران ادامه داد: در مورد منابع مالی این مجموعه و کسانی که در تهیه و تولید آن نقش داشته همچنان در حال پیگیری هستیم و در حال حاضر دو متهم که در حوزه توزیع سی دی فعالیت می کردند بازداشت هستند.

همسردکتر حسین فاطمی ممنوع الخروج نبوده است

وی در خصوص خروج همسردکتر حسین فاطمی از کشور گفت: تحقیقات از وی به پایان رسیده بود و وی ممنوع الخروج نیز نبود و می توانست از کشور خارج شود.

آخرین اقدامات دادستانی برای برخورد با بدهکاران بانکی

جعفری دولت آبادی در پاسخ به پرسشی مبنی بر آخرین اقدامات دادستانی برای برخورد با بدهکاران بانکی گفت: 250 نفری که از سوی رئیس جمهور اعلام شده بود بخشی بدهکاران بانکی بودند اما با توجه به تحقیقاتی که در دادسرا انجام شد پرونده ای نداشتند پس از پیگیری ها مشخص شد این افراد از طریق کارهای غیر قانونی مانند جعل مدرک این وام ها را دریافت کردند که تحت تحقیق قرار گرفته اند اما هیچکدام از پرونده ها به نتیجه عملی نرسیده و در دادسرای اقتصادی آغاز شده است که امیدواریم در دوره زمانی مشخص بدهکاران هم بدهی را پرداخت کنند و هم به دادگاه معرفی شوند.

آخرین وضعیت رهاسازی بیماران

دادستان عمومی تهران در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر آخرین وضعیت رهاسازی بیماران گفت: این پرونده امروز به اتمام رسید و به زودی کیفرخواست برای 11 نفر از متهمان صادر می شود. بخشی از پرونده برای تحقیقات مفتوح مانده است.

وی ادامه داد: درباره بیمار دوم تحقیقات زیادی انجام شد و برادر بیمار در شهرستان تالش شناسایی و متوجه شدیم به همراه برادرش در حال حاضر در کهریزک است. این دو برادر به اورژانس بیمارستان امام آمده بودند و بیمار در اورژانس معاینه شده بود.

جعفری دولت آبادی افزود: تحقیقات ما درباره بیمار دوم نشان داد وی از طریق اقوام وارد بیمارستان شده و این موضوع، ابهامی بود که بعضی دوستان در وزارت بهداشت در خصوص آن تردید داشتند که رفع ابهام شد. بخشی از این پرونده مفتوح است که پس از تکمیل به اطلاع عموم می رسد.

دادستان عمومی تهران با اشاره به پرونده شکایت دولت از دو مداح گفت: این پرونده در حال سپری کردن مراحل قانون خود است. بازپرسی از یکی از مداحان انجام شده و از مداح دوم نیز خواسته شده در بازپرسی حاضر شود.

نوری‌زاد به مرخصی رفت

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نامه یکی از متهمان فتنه سال گذشته ( محمد نوری زاد ) به مقام معظم رهبری افزود: این شخص نامه ای به رهبری نوشته و در آن مطالب خوبی نیز ذکر کرده و در کنار این مطالب موضوعاتی نیز به صورت محرمانه ارسال کرده و اکنون به او مرخصی داده شده است.

بازداشت هشت نفر در ارتباط با پرونده مفاسد اقتصادی جریان انحرافی

جعفری دولت آبادی با اشاره به پرونده مفاسد اقتصادی جریان انحرافی گفت: قبلا اشاره کرده ام دادستانی افرادی را در رابطه با جریانات انحرافی دستگیر کرده است اما انتظار تکمیل این پرونده را به این سرعت نداشته باشید این موضوعی است که زمان برد است و رسانه ها اجازه دهند این موضوع در زمان خود رسیدگی شود.

دادستان عمومی تهران ادامه داد: حدود هشت نفر در این رابطه دستگیر شده اند اما تحقیقات در این بخش با دقت در حال انجام است و دادستانی در قبال رسیدگی به تخلفات اقتصادی به هر جریانی که منتصب باشد هیچ اغماضی نخواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که وضعیت جریانات انحرافی و دستگیری دو رمال به چه صورت است گفت: بین آقای طاهری و رمال ها تفاوت وجوددارد. طاهری در یک حوزه دستگیر شده و پرونده برای اعتراض به دادگاه عمومی رفته است. بحث رمال ها و جن گیر ها بحثی است که متهمانشان جدا هستند. دو نفر در این حوزه دستگیر شدند که تحقیقات در خصوص آنها ادامه دارد و انتشار مفاد تحقیقات نیز امکانپذیر نیست.

جعفری دولت آبادی گفت: موجب تاسف است که برخی جریانات طوری وانمود می کنند که اینها صحت ندارد و همینجا اعلام می کنم که این متهمان دستگیر شده اند و تحقیقات در مورد آنها ادامه دارد. طبیعتا اینکه عده ای فکر کنند با کارهای رمالی می توانند اقداماتی انجام دهند فکری منسوخ شده است.

حکم پرونده انرژی درمانی به زودی صادر می شود

دادستان عمومی تهران در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص پرونده انرژی درمانی افزود: در اردیهبشت ماه این محاکمه انجام شد. این پرونده 6 اتهام دارد که به سه اتهام رسیدگی شده و سه اتهام دیگر نیز 25 خرداد ماه جاری رسیدگی می شود. و علیرغم مراجعه مکرر متهم به دادستانی برای سرعت بخشیدن به پرونده، وی در دادگاه حضور پیدا نکرد اما وکیلش در دادگاه حاضر شد که پس از رسیدگی به سایر اتهامات در روز 25 خرداد، حکم صادر خواهد شد و برای همیشه واولین بار یکی از پرونده های کهنه و طولانی به نتیجه می رسد.

وی با اشاره به جدیت قوه قضائیه در اجرای حکم زمین خواران گفت: در هفته گذشته 15 درخواست حکم دادگاه در منطقه خجیر در شهر تهران با همکاری استانداری و ماموران پلیس اجرا شد. این حکم هشداری است به متجاوزان به اراضی و حریم بستر رودخانه ها.

هشدار به عاملان ساختمان سازی در حریم سد لتیان

جعفری دولت آبادی تاکید کرد: یک بار دیگر به همه کسانی که در حریم سد لتیان و سایر رودخانه های تهران ساختمان سازی کرده اند هشدار می دهیم دادستانی با همکاری سایر دستگاهها با آنها برخورد کند. در بحث زمین خواری نقش دستگاههای دولتی برای مبارزه با زمین خواران نقشی مهم است.

دادستان عمومی تهران در پاسخ به این پرسش تکلیف برخی از این خانه ها که مجوز ساخت دارند چیست گفت: در تبصره قانون توزیع جریان آب آمده است تصرف و احداث در مسیر حریم رودخانه ها و بسترهای آن حتی با مجوز غیر قانونی است و دادستانی می توانند دستور تخریب دهد و دستور صادر شده لازم اجراست. در این زمینه 15 مورد ادعا نیز مطرح بود اما دادسرای ناحیه سه این کار را انجام داد.

وی با اشاره به پرونده فائزه هاشمی گفت: رسانه ها در این رابطه خیلی عجله دارند هنوز فرصت وی به پایان نرسیده و به زودی طبق قرارها به دادگاه مراجعه می کند.

جعفری دولت آبادی در خصوص بازداشت علی یعقوبی گفت: وی در حال حاضر بازداشت نیست اما پرونده ای برای او در دادستانی تشکیل شده است.

دادسرا و قوه قضائیه دیرگیر است اما شیرگیر است

دادستان عمومی تهران در خصوص آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی نیز گفت: پیش از این نیز گفته شده دادسرا و قوه قضائیه دیرگیر است اما شیرگیر است. وی یک روز مجبور است به مراجع قضایی مراجعه کند و در حال حاضر تحت تعقیب قرار دارد. چون بحث رسیدگی به پرونده وی به صورت غیابی با موانعی روبرو است احضار اولیه انجام شده و در صورت ورود به ایران دستگیر می شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر حضور آقایان مطهری و قالیباف در دادگاه گفت: آقای مطهری پرونده اش با پرونده های دیگر مرتبط است. بازپرس ترتیبی داده که همه این پرونده همزمان رسیدگی شود. تحقیقات در زمینه پرونده قالیباف ادامه دارد و وی باید یک بار دیگر به دادسرا بیاید.

جعفری دولت آبادی در رابطه با برخی از شایعات در خصوص عدم ملاقات زندانیان گفت: برخلاف تبلیغات رسانه ای بویژه رسانه های مجازی در 75 روز گذشته بیش از یکصد ملاقات و بیش از 30 مورد مرخصی داده شده است. اساسا کار ما در دادستانی احترام به حقوق متهمان و محکومان است و ظرفیت نظام اسلامی بالاتر از آن است که بخواهد در برابر این دروغ پردازی ها تسلیم شود و همانطور که با فتنه و جهت های ضد انقلاب مبارزه کردیم افراد از رافت نظام نیز بهره مند می شوند بخصوص افرادی که در دوره محکومیت به مقررات احترام بگذارند.

دادستان عمومی تهران در مورد بازداشت افرادی بدنه دولت گفت: افرادی که اتهام داشته باشند چه در بدنه دولت چه خارج از آن تحت تعقیب قرار می گیرند.

وضعیت پرونده 30 جاسوس سیا

وی با اشاره به پرونده 30 جاسوس سیا گفت: در این رابطه از وزیر اطلاعات سئوال کنید. بخشی از این پرونده در دست ماست که در دادسرا تحت رسیدگی است.

جعفری دولت آبادی در خصوص دستگیری تقی رحمانی همسر نرگس محمدی گفت: ایشان فعلا آزاد است البته محکومیتی دارند که برای آن فراخوانده می شود.

حکم اسیدپاشی اجرا می شود

دادستان عمومی تهران با اشاره به زمان اجرای قصاص اسیدپاشی خاطرنشان کرد این حکم اجرا می شود تمهیدات پزشکی برای قصاص در دستور کار قرار گرفته اما باید به صورت قصاص شود که از حکم تخطی نشود.

وی درباره تغییرات در دادسرای ناحیه 20 تهران گفت: این دادسرا به طور تخصصی به مواد مخدر می پردازد و پس از این جرایم امنیتی به دادسرای شهید مقدس منتقل می شود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۸
1
5
باز سخنان تکراری اخلال گر تعداد اندک و............اگر تعداد اندک بوده چرا صدای اندک به گوش نمی رسد!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۹
0
0
خوب اینجا چه خبری از مهدی هاشمی درج شده . خودمونیم خوب سر کار میگذارید تا خبر باز شود
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۹
0
0
امیدواریم شیرهائی که میگیره براش شر نشه!!
نظرات بینندگان