arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۱۴۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۱ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۰

مسن ترین رفتگر تهران به سرکار خود بازگشت

قائم مقام معاونت مالی و اداری شهرداری تهران گفت: حال مسن ترین رفتگر پایتخت خوب شده و وی از بیمارستان مرخص و به سرکار خود بازگشته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : قائم مقام معاونت مالی و اداری شهرداری تهران گفت: حال مسن ترین رفتگر پایتخت خوب شده و وی از بیمارستان مرخص و به سرکار خود بازگشته است.

به گزارش مهر، ناصر امانی با بیان این مطلب اظهار کرد: پیرترین رفتگر شهر تهران به دلیل سکته ای که چند سال پیش داشته، هرچند وقت یکبار به بیمارستان مراجعه می کند تا تحت درمان قرار گیرد، اخیرا نیز به همین دلیل به بیمارستان رفته و بعد از مدتی نیز ترخیص شده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه حال این فرد خوب است و شب گذشته نیز سر کار خود حضور داشته و اکنون در یکی از نواحی منطقه 5 مشغول به کار است.

امانی تصریح کرد: از سال 88 طبق دستور شهردار تهران و برای آنکه کارگران پیمانکارانی که طرف قرار داد با شهرداری تهران هستند به موقع حقوق و مزایای خود را دریافت کنند، تمهیداتی در نظر گرفته شده که شهرداری بر پرداخت به موقع حقوق این کارگران نظارت داشته باشد و حقوق همه کارکنان پیمانکاران بیست و پنجم هر ماه به حسابی که برای آنها در بانک شهر گشایش یافته واریز شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در همه مناطق شهر تهران مراکز اسکان مناسبی برای کارگرانی که مسکن ندارند، وجود دارد .

قائم مقام معاونت مالی و اداری شهرداری تهران افزود: بنا بر دستور شهردار تهران و با توجه به اینکه این فرد پیرترین رفتگر شهر است و حداکثر تا 4 ماه دیگر بازنشست می شود برای قدردانی از زحمات ایشان و تجلیل از رفتگران، مشکل مسکن این شخص در شهر محل زندگی اش حل شده است.

پیرترین رفتگر شهر را خبرنگار مهر شب بعد از گرامیداشت کارگران شهرداری در برج میلاد پیدا کرد. کسی از او برای این مراسم دعوت نکرده بود و مسئولی در شهرداری نیز نمی دانست او پیرترین رفتگر شهر است. 76 سال سن دارد و از یازده سالگی کار کرده و ماهی هم  200 هزار تومان حقوق می گیرد.

کسی نمی دانست در منطقه 5 تهران زندگی می کند و هر شب تا صبح محدوده میدان شهر زیبا و خیابانهای اطرافش را جارو می کشد.او شبها کار می کند و روزها در مدرسه می خوابد و اگر پیرترین رفتگر شهر را پیدا نمی کردیم سالها باید در تاریکی شب همچنان جارو می کشید.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۰
0
0
حالا که پیداش کردید چه گلی به سرش زدید... دیروز که بنده ی خدا بر اثر گرسنگی کارش به بیمارستان کشید
نظرات بینندگان