arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۲۶۴
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۳ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۰

محسن رضایی: روحيه ارزشي در بين بچه‌هاي جبهه و جنگ كمرنگ شده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبير مجمع تشخيص مصحلت نظام گفت:‌ اولين دستاورد بزرگ امام خميني (ره) اين بود كه جايگاه و اعتبار ايران را در سطح جهاني بالا كشيد پس از آن بود كه جايگاه بين‌المللي ما و اسلام رشد كرد و آن نوكري و يا ژاندارمي كه ديگر كشورها قبل از انقلاب براي جايگاه ايران قائل بودند از بين رفت.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، محسن رضايي در همايش «محفل انس پيشكسوتان جهاد و شهادت» با موضوع جهاد اقتصادي طي سخناني افزود: ‌دستاورد ديگر امام (ره) انسجام بخشيدن به هويت و ايجاد وحدت در بين ملت ايران بعد از قرن‌ها بود و اين براي اولين بار بود كه كلماتي مانند دوستي، وحدت و برادري دوباره در ادبيات مردم رايج شد. تربيت هزاران انسان و قهرمان مانند شهدا، اقتدار بخشيدن و امنيت دفاعي، ديگر ارمغان امام (ره) بود و اين براي اولين بار بود كه ايران با استفاده از ابزارهايي كه خودش در اختيار داشت به مقابله با دشمنان پرداخت به طوري كه در سال‌هاي آخر جنگ دنيا التماس مي‌كرد كه ايران از جنگ دست بكشد ولي ايران اين كار را نمي‌كرد.

وي با بيان اين‌كه امام(ره) با استفاده از عصاي ايدئولوژي اعتماد به نفس، حس مسووليت‌پذيري و ارزش‌هاي اسلامي در جامعه، سياست و مردم را احيا كرد، افزود: اما پس از پيروزي انقلاب اين ايدئولوژي مانند دستاوردهاي ديگرش همچون ولايت فقيه مورد هجمه قرار گرفت به طوري كه بعضي نماد ايدئولوژي را بني صدر دانستند و نماد دستاوردهاي آن را ضد انقلاب عنوان كردند. بنابراين در دوران امام و پس از پيروزي انقلاب نيز دو نوع مبارزه ايدئولوژيك جديد در مقابل ايدئولوژي انقلاب صف آرايي كردند. بعد از جنگ نيز همان مبارزه ايدئولوژيك ادامه پيدا كرد و حتي دوستان انقلاب پيشگامان ايدئولوژي‌هاي رقيب شدند. به طوري كه امروز نيز با نوعي سوسياليسم ايراني درگير هستيم كه مشخص مي‌كند در جامعه روحيه جهادي و ارزشي در بين بچه‌هاي جبهه و جنگ كمرنگ شده است.

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اين‌كه اقتصاد ايران نياز به يك تحول اساسي دارد، بيان كرد: ‌در اين كشور هر سه دولت زحمت‌ كشيدند اما اين دستاوردها كجا و آن انتظاراتي كه قرار بود برآورده شود كجا؟ از همين رو مي‌توان نتيجه گرفت امروز نيز بدون بازگشت جهاد به جامعه مسوولان و ادارات امكان ندارد تحولات عظيمي در كشور صورت بگيرد.

وي افزود: اگر ايدئولوژي انقلاب برنگردد اعتماد به نفس، مسووليت‌پذير بودن و وحدت نيز به جامعه ما بر نمي‌گردد. اما اگر ايدئولوژي در سياست، اقتصاد و فرهنگ به جامعه برگردد از اين وضع عقب مانده پيش مي‌رويم، چرا كه ايدئولوژي انقلاب باعث مي‌شود فضاهاي جديد باز شود.

وي با بيان اين‌كه در حال حاضر ايدئولوژي انقلاب در حال تضعيف شدن است، گفت: همه ما در حال محو شدن در سياست و قدرت هستيم، اين در حالي است كه ايدئولوژي‌هاي پايين كه از ايدئولوژي انقلاب ما سرچشمه گرفته‌اند در حال شكل گرفتن هستند.

وي با بيان اين‌كه آن چيزي كه در عمليات‌هاي بيت المقدس و فاو باعث پيروزي شد ايدئولوژي انقلاب بود، گفت: در جنگ ما اين ايدئولوژي را درك و با بهره گرفتن از آن پيروزي دست پيدا كرديم.

وي با بيان اين‌كه رهبر انقلاب پنج سال است نهضتي را در جامعه كه همان ايدئولوژي انقلاب است، ايجاد كرده‌اند، افزود: به همين جهت است كه آمريكايي‌ها نبرد خود را به مرزهاي پيشرفت ايران آورده‌اند تا بتوانند جلوي پيشرفت ايران را بگيرند. آمريكايي‌ها با دو هدف محاصره انقلاب و ديگري نفوذ در منطقه به صحنه آمدند اما رهبر انقلاب با آغاز نهضت پيشرفت و جهاد اقتصادي و با ايدئولوژي انقلاب با آن‌ها به مقابله برخاسته است.

وي در ادامه گفت:‌ ممكن است ما در مقطعي پيشرفت سياسي كنيم ولي اگر همزمان با اين پيشرفت سياسي از نظر فرهنگي و اقتصادي پيشرفت نكنيم اين پيشرفت سياسي هم تهي خواهد شد.

رضايي افزود: امروز ما بايد بحث چپ و راست را كنار بگذاريم و ما بچه‌هاي انقلاب و دفاع مقدس كمك كنيم و در مقابل افراطي‌ گري‌ها و جريان‌هاي انحرافي، به مسير جبهه انقلاب كه همان مسير رهبري است نگاه كنيم و در اين راه نيز بچه‌هاي انقلاب و رزمندگان دفاع مقدس اولين گروه‌هايي هستند كه بايد لبيك بگويند.

وي ادامه داد: نبايد به كساني كه دچار ترديد شده‌اند نگاه كنيم. با جامعه مدني كوروش و جشن‌هاي نوروز نمي‌شود برادري و ايثار را به جامعه منتقل كرد. اينها همه محصول ايدئولوژي رقيب جمهوري اسلامي است. بنابراين بايد ايدئولوژي انقلاب تقويت شود.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام كه در جمع پيشكسوتان جهاد و شهادت سخن مي‌گفت با اشاره به حضار گفت: شايد اگر در دوران جنگ ما شهيد نشده‌ايم حكمتش اين بود كه زماني بايد به كمك اين انقلاب بياييم.
نظرات بینندگان