arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۳۹۸۶
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۰۸ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۵

جزئیات انفجار کربلا / داعش مسئولیت عملیات را بر عهده گرفت

رئیس شورای استان کربلا گفت: عامل حمله تروریستی موفق به ورود به مرکز کربلا نشد و آخرین آمار 4 شهید 30 زخمی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس شورای استان کربلا آمار دقیق و نهایی تلفات حمله تروریستی روز سه‌شنبه را چهار شهید و بیش از 30 مجروح اعلام و تاکید کرد که داعش در حمله به کربلا، به هدف خود که انفجار در مرکز شهر بود، نرسید. در عین حال گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت.

 به گزارش انتخاب، نصیف جاسم الخطابی در بیان جزییاتی از حمله تروریستی بعد از ظهر سه شنبه در کربلا گفت، فرد انتحاری که قرار بود خودرو بمب گذاری شده را در مرکز شهر کربلا منفجر کند، به دلیل تدابیر سخت امنیتی، نتوانست وارد محدوده مرکزی شهر شود و از همین رو آن را در شهرک کارمندان، در فاصله دوری از حرمین مطهر، منفجر کرد.

وی افزود: بر اثر این حمله تروریستی چهار تن از شهروندان روزه دار به شهادت رسیدند و بیش از 30 تن دیگر زخمی شدند که همگی به مراکز درمانی انتقال یافتند و برخی از آنان پس از درمان سرپایی مرخص شدند.

الخطابی، این حمله تروریستی داعش را عکس العمل این گروه به شکست های سنگین روزهای اخیر در عملیات فلوجه دانست و گفت: داعش از طولانی شدن عملیات و کندی آن، بخاطر حفاظت از جان غیر نظامیان در فلوجه، از این فرصت سوء استفاده کرده است.

وی با اشاره به اینکه شهرک کارمندان دور از مرکز شهر کربلاست، گفت که به زائران حرمین امام حسین (ع) و ابوالفضل العباس (ع) آسیبی نرسیده است و اوضاع در شهر کربلا عادی است.

در همین حال، گروه تروریستی داعش مسئولیت این عملیات تروریستی را بر عهده گرفت.

گروه تروریستی داعش عصر سه‌شنبه مسئولیت این حمله را از طریق یکی از سایت‌های تابعه خود پذیرفته و ادعا کرده که نیروهای الحشدالشعبی را هدف قرار داده است، این درحالی است که شهرک کارمندان، یک مجموعه مسکونی است.

فواد معصوم رئیس جمهوری عراق این حمله تروریستی را محکوم کرد و از مقام‌های امنیتی کشور خواست، تدابیر امنیتی را در مواجهه با حملات احتمالی تروریستی مضاعف کنند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان