arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۶ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۵

رگبار و رعد و برق دربرخی از مناطق غربی کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به دلیل گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب برای بخش هایی از شمال شرق، شرق و برخی مناطق شمال غرب کشور افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط باد و گرد و خاک پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی اعلام کرد، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به دلیل گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب برای بخش هایی از شمال شرق، شرق و برخی مناطق شمال غرب کشور افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط باد و گرد و خاک پیش بینی می شود.
 
به گزارش انتخاب، از بعد از ظهر امروز(چهارشنبه) و در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر، در غرب سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش ابر، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. این شرایط در روز شنبه آینده برای شرق سواحل خزر نیز روی خواهد داد.
 
همچنین امروز و فردا با تشکیل متناوب توده گرد و خاک بر روی کشور عراق و حرکت آن به نیمه غربی و بخش هایی از مرکز کشور شاهد پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.
با ورود پدیده گرد و خاک به کشور، روز پنجشنبه گرد و غبار در مناطق شمالغرب، غرب، جنوب غرب و بتدریج با غلظت کمتر در نواحی مرکزی و دامنه های جنوبی البرز و در اوایل وقت روز جمعه این هفته شرایط گرد و غبار برای مناطق مرکزی، دامنه های جنوبی البرز، جنوب غرب کشور پیش بینی می شود.
 
در بعد از ظهر و شامگاه روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته، وزش بادهای نسبتا شدید در نیمه شرقی کشور در برخی مناطق باعث تولید گرد و خاک خواهد شد و خلیج فارس و شرق دریای عمان بعد از ظهر چهارشنبه و روز پنجشنبه و دریای خزر روز پنجشنبه و جمعه صبح مواجی خواهد بود.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان