arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۲۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۰ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

آمریکا، فرانسه و سازمان ملل، عملیات تل‌آویو را محکوم کردند

نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کشورهای حامی این رژیم به عملیات دو جوان فلسطینی در شهر تل آویو واکنش نشان دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کشورهای حامی این رژیم به عملیات دو جوان فلسطینی در شهر تل آویو واکنش نشان دادند.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از محل اجرای عملیات دو جوان فلسطینی در شهر تل آویو بازدید کرد و گفت که تدابیر شدیدی اتخاذ خواهد کرد.

دو جوان فلسطینی چهارشنبه شب در یک مجتمع تجاری در نزدیک مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تیراندازی کردند که در جریان آن چهار صهیونیست کشته و دستکم هفت نفر دیگر زخمی شدند.

نتانیاهو بعد از نشست امنیتی خود از جمله با اویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از محل عملیات بازدید کرد.

نتانیاهو گفت: "ما یکسری اقدامات هجومی و دفاعی را که برای اقدام علیه این پدیده اتخاذ خواهیم کرد، بررسی کردیم".

او افزود: "پلیس و ارتش و سایر دستگاههای امنیتی اقدامات فشرده ای را نه تنها برای دستگیری کسانی که در این تیراندازی دست داشتند بلکه همچنین جلوگیری از وقوع حوادث مشابه انجام خواهند داد".

در همین حال، دولت آمریکا به عنوان بزرگترین حامی و هم پیمان رژیم صهیونیستی عملیات دلاورانه دو جوان فلسطینی را به زعم خود "حمله تروریستی هولناک" خواند و گفت: نمی توان این حملات را توجیه کرد و ما در تماس با مسئولان اسرائیلی برای ابراز حمایت خود هستیم.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه نیز در بیانیه‌ای "حمایت کامل خود از اسرائیل را" درقبال آنچه آن را به زعم خود تروریسم خواند، ابراز داشت.

نیکولای ملادینوف فرستاده ویژه سازمان ملل در امور خاورمیانه نیز به حمایت ضمنی از رژیم اسرائیل پرداخت و گفت: "همگان جلوی خشونت را گرفته و تروریسم را رد کنند".
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان