arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۲۸۹
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۲ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

فرانسه مستشاران نظامی خود را به سوریه فرستاد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یکی از مقامات وزارت دفاع فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد این کشور برای کمک به نیروهایی که فرانسه آنها را 'دمکراتیک سوریه' می خواند و در حال جنگ با گروه داعش هستند، مستشاران نظامی اش را در شمال سوریه مستقر کرد.
 
به گزارش انتخاب، ‌این مقام فرانسوی در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: حمله منبیج با پشتیبانی شماری از کشورهای خاص، از جمله فرانسه صورت می گیرد. این یک پشتیبانی معمول و یا همان پشتیبانی مستشاری است.وی توضیح بیشتری درباره استقرار مستشاران فرانسوی ندارد.

فرانسه از سال 2014 به عنوان بخشی از ائتلاف بین المللی تحت امر آمریکا، مدعی است مواضع داعش را در عراق هدف قرار می دهد. هواپیماهای این کشور از سپتامبر گذشته در عملیات علیه داعش در سوریه هم شرکت کردند.  

پیش از این نیز، نیروی هوایی فرانسه تصاویری از دوربین های جنگنده های اعزامی به عراق را منتشر و ادعا کرد که آنها انبار مهمات داعش را نابود کرده اند، اما دو روز بعد مشخص شد که محل بمباران شده، مقر ارتش عراق و نیروهای مردمی بوده که پس از دو ماه جنگ، موفق شده بودند داعش را از شمال تکریت عقب برانند.

این درحالی بود که با حمله جنگنده های فرانسوی، نزدیک به 90 سرباز عراقی کشته شدند.

همچنین درحالی که افکار عمومی و به ویژه مردم عراق و سوریه از مقابله جدی ائتلاف امریکا و متحدان غربی و عربی اش با تروریست ها ناامید شده و همچون اهالی کوبانی دریافته اند که باید روی پای خود بایستند، هواپیماهای مدعیان مقابله با داعش، پیشتر محموله تسلیحاتی و غذایی را برای تروریست های گرفتار شده در محاصره ارسال کردند.

مقامات ائتلاف ادعا کردند: این محموله ها تنها کمک های غذایی و بهداشتی برای غیر نظامیان محاصره شده تحت اشغال داعش بوده است، اما در ویدئویی که داعش منتشر کرد، مشخص شد محموله ها، مهمات و تسلیحات نظامی در منطقه ای فرود آمده اند که تروریست ها در آن محاصره شده بودند و نیازمند کمک رسانی بودند.
 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان