arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۳۲۵
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۵ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

احتمال قطع پای محیط‌بان دنا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : محیط بان علی آرامش فر، رئیس منطقه حفاظت شده دنای شرقی که روز یکشنبه هدف شلیک گلوله شکارچیان قرار گرفته بود همچنان در بیمارستان بستری است و پزشکان وضعیت جسمانی او را نامساعد توصیف کرده‌اند.

به گزارش ایرنا این محیط بان که از فاصله 3 متری مورد اصابت گلوله قرار گرفته و از ناحیه پا بشدت مجروح شده بود بعد از انتقال به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج به شیراز منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما به گفته پزشک معالج در اثر این حادثه استخوان پای راست این محیط بان دچار شکستگی شده و حتی اعصاب و عروق پا نیز از بین رفته است.

پزشک معالج این محیط بان به دیده بان حیات وحش ایران می‌گوید: تعداد زیادی ساچمه وارد قسمت‌های مختلف پای بیمار شده است که امکان خارج نمودن آنها وجود ندارد و در بدن بیمار باقی خواهند ماند. با این حال عمل جراحی اول موفقیت‌آمیز بوده و قرار است روز شنبه این محیط بان بار دیگر زیر تیغ جراحی رود.

این جراح عروق می‌افزاید: حال عمومی بیمار مساعد است ولی با توجه به شدت آسیب‌های وارده، احتمال قطع  یا نقص عضو آسیب دیده (پای راست) نیز وجود دارد ولی فعلاً امکان هیچگونه اظهار نظر قطعی در این زمینه وجود ندارد.حداقل دو هفته برای اظهار نظر اولیه در مورد وضعیت پای آقای آرامش فر زمان لازم است و فعلاً فقط برای بیمار دعا کنید.

به گفته رئیس اداره محیط زیست شهرستان بویراحمد حکم جلب این شکارچی صادر شده اما او همچنان متواری است و دستگیر نشده است. کامبیز حسین‌پور از مردم درخواست کرده در ایام ماه مبارک رمضان برای سلامت محیط بان، آرامش فر دعا کنند.


نظرات بینندگان