arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۹ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

توضیح مدیر آموزش وپرورش دزفول در خصوص مرگ یک دانش آموز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیر آموزش و پرورش دزفول در خصوص مرگ یک دانش آموز در یکی از مدارس این شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.
 
به گزارش انتخاب، یک دانش آموز کلاس هفتم اسفندماه پارسال در یکی از مدارس دزفول دچار ایست قلبی شده و جان باخت.
 
مرگ این دانش آموز پس از گذشت چند ماه اخیرا در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشته است.
 
غلامرضا نصراله پور عصر پنجشنبه به ایرنا افزود:دانش آموز س - م که در سال تحصیلی 95-94 در کلاس هفتم در مدرسه سعادت آزادگان دزفول تحصیل می کرد مبتلا به بیماری مادر زادی قلبی بوده و بیماری وی از سوی والدین به مسوولان مدرسه اطلاع داده شده بود.
 
وی افزود:مسوولان این واحد آموزشی نیز به دلیل بیماری قلبی دانش آموز ، وی را از هر گونه فعالیت ورزشی منع کرده بودند ولی دانش آموز در زنگ ورزش با مشاهده سایر دانش آموزان قصد انجام فعالیت های ورزشی کرده بود که معلم ورزش مانع وی شده بود.
 
وی با بیان اینکه طبق تایید پزشکان و بر اساس پرونده پزشکی موجود به دلیل بیماری مادرزادی احتمال مرگ این کودک وجود داشت افزود:دانش آموز بیمار در اسفندماه گذشته به صورت اختیاری به فعالیت ورزشی پرداخته که پس از انجام فعالیت ورزشی دچار مشکل شده و جان باخت.
 
نصراله پور با اشاره به اینکه پرونده این دانش آموز در دستگاه قضایی در دست پیگیری است و تاکنون حکمی در این خصوص صادر نشده است اظهار کرد:دوربین مدار بسته این واحد آموزشی فیلم مربوط به فعالیت ورزشی این دانش آموز را ضبط کرده و طبق شواهد اجباری برای فعالیت ورزشی این دانش آموز از سوی معلم مربوطه صورت نگرفته است.
 
وی با بیان اینکه این فیلم از طریق نیروی انتظامی به دستگاه قضایی ارایه شده است افزود:
هیچ اجباری از سوی مسوولان آموزش وپرورش برای فعالیت ورزشی این دانش آموز صورت نگرفته و دانش آموز به صورت اختیاری اقدام به انجام فعالیت ورزشی کرده است.
 
مدیر آموزش و پرورش دزفول در خاتمه با تسلیت به خانواده این دانش آموز افزود:هزینه مربوط به کفن و دفن این کودک دانش آموز نیز که رقمی بالغ بر 40 میلیون ریال بوده از سوی آموزش و پرورش دزفول پرداخت شده است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان