arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۰ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۵

نیروهای سوریه دموکراتیک حلقه محاصره مقر داعش را تنگ‌تر کردند

نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری آمریکا حلقه محاصره شهر منبج، مقر داعش در شمال این کشور را تنگ‌تر کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری آمریکا حلقه محاصره شهر منبج، مقر داعش در شمال این کشور را تنگ‌تر کرده‌اند.

به گزارش انتخاب به نقل از خبرگزاری رویترز، این عملیات بخشی از حملات جدید ائتلاف تحت امر آمریکا برای اعمال فشاری بی‌سابقه بر این گروه تروریستی است.

محاصره شهر منبج در حلب توسط نیروهای سوریه دموکراتیک که بخش عمده آن را کردها تشکیل می‌دهند، قسمتی از حمله‌ای است که هفته گذشته صورت گرفته است. این حملات از سوی نیروی هوایی آمریکا و نیروهای عملیات ویژه این کشور حمایت می‌شود.

از سوی دیگر، روسیه نیز به حمایت از پیش‌روی نیروهای دولتی سوریه در بخش دیگری از این کشور می‌پردازد.

نیروهای سوریه دموکراتیک حمله جدید خود علیه شهر منبج را هفته گذشته آغاز کردند. این شهر پایگاه اصلی داعش در مرز ترکیه و سوریه واقع در غرب رود فرات است.

هدف اصلی حملات این نیروها بستن مرز ترکیه و سوریه است که چندین سال است تنها مسیر اصلی داعش به کشورهای دیگر برای جذب نیرو و دسترسی به کمک‌ و تجهیزات است.

یک سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد که آنها موفق شده‌اند به آخرین جاده به سمت منبج از سمت غرب دسترسی پیدا کنند و  راه‌های شمالی، جنوبی و شرقی را برای دسترسی داعش به تجهیزات ببندد.

شرفان درویش، از سخنگویان شورای نظامی منبج به رویترز گفت: ما به جاده‌هایی که منبج و حلب را از سمت غرب به یکدیگر متصل می‌کند، ‌دست یافته‌ایم.

اما وی از اظهارنظر در این خصوص که آیا این نیروها قصد دارند به خود شهر نیز حمله کنند یا خیر، خودداری کرد. وی گفت نیروها آماده ورود به شهر بودند، اما به علت حضور غیرنظامیان با احتیاط عمل می‌کنند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان