arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۴۸۷
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۲ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۵

برنامه ویژه شبهای قدر برای زائران عتبات انجام می‌گیرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امسال برای نخستین بار اعزامهای عتبات در ماه مبارک رمضان هم انجام گرفته است، گفت: برنامه ویژه‌ای برای شبهای قدر تدارک دیده شده تا زائران بهره کافی از این فضای معنوی بگیرند.

به گزارش تسنیم، سعید اوحدی درباره اعزام زائران عتبات در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در سالهای گذشته استقبال چندانی از اعزام در ماه مبارک رمضان انجام نمی‌گرفت و امسال برای نخستین بار اعزام به صورت بسته سفری به عتبات در ایام ماه مبارک رمضان انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: استقبال در روزهای گذشته برای اعزام در ایام ماه مبارک رمضان مناسب بوده و برای شبهای قدر نیز برنامه‌های ویژه‌ای تدار  ک دیده شده تا زائران از این فرصت به‌دست آمده بهره معنوی لازم را کسب کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تخفیف 15 درصدی برای سفر به عتبات در ایام ماه مبارک رمضان تصریح کرد: در این ایام به سبب تسهیل اعزام زائران و راحتی روزه داران هیچگونه اعزامی به صورت زمینی انجام نمی‌گیرد و ناوگان هوایی کشور به شکل مناسب خدمات رسانی خواهد کرد.

زائران ایرانی در سلامت کامل هستند

اوحدی درباره اینکه آیا در انفجار تروریستی روز سه‌شنبه عراق به زائران ایرانی آسیبی وارد آمد یا خیر؟ گفت: خوشبختانه تمامی زائران کشورمان در سلات کامل هستند و در این انفجار تروریستی هیچ حادثه‌ای برای زائران کشورمان پیش نیامد.

وی در عین حال به تمامی کسانی که قصد سفر به عتبات عالیات را دارند توصیه کرد که از مجاری قانونی و کاروان‌های مورد تأیید سازمان حج و زیارت اقدام به سفر کنند‌.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: کاروان‌های تأیید شده دارای پیوست امنیتی با مسئولان عراقی هستند و از طرفی دیگر بیمه زائران و اقدامات پزشکی در صورت لزوم را برقرار خواهند کرد.
نظرات بینندگان