arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۵۹۸
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۰۸ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

سخنگوی داعش: کشتن بی گناهان اجر بزرگتری دارد

«ابومحمد العدنانی» سخنگوی گروه تروریستی تکفیری داعش با بیان اینکه از نظر داعش انسان های بی گناه وجود ندارند، خطاب به عناصر این گروه تاکید کرد: اگر کسانی را که بی گناهان می خوانند، هدف بگیرید از نظر ما بهتر و پسندیده تر است و کشتن آنها در ماه رمضان، اجر بزرگتری دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«ابومحمد العدنانی» سخنگوی گروه تروریستی تکفیری داعش با بیان اینکه از نظر داعش انسان های بی گناه وجود ندارند، خطاب به عناصر این گروه تاکید کرد: اگر کسانی را که بی گناهان می خوانند، هدف بگیرید از نظر ما بهتر و پسندیده تر است و کشتن آنها در ماه رمضان، اجر بزرگتری دارد.
به گزارش انتخاب، نیروهای امنیتی لبنان وهمچنین نیروهای مقاومت از ابتدای ماه مبارک رمضان به ویژه بعداز انتشار تهدیدهای گروه تروریستی تکفیری داعش در آماده باش کامل به سر می برند و تدابیر امنیتی در این کشور تشدید شده است.

نیروهای امنیتی و مقاومت لبنان بعدازشکست های سنگین داعش در سوریه و عراق سطح آمادگی های امنیتی را برای جلوگیری از هرگونه عملیات تروریستی بالا برده اند و احتمال انفجارهای انتحاری و خودروهای بمب گذاری شده با دریافت هشدارهای امنیتی منطقه ای و بین المللی جدی تر گرفته شده است.

نیروهای امنیتی لبنان تعدادی از باندهای خفته را که آماده عملیات تروریستی بودند درهفته های گذشته شناسائی و متلاشی کرده اند.

** فرمان عملیات به عناصر داعش در هر کجا که هستند

العدنانی که درمیان داعشی ها به « حکیم الامه» معروف است، از ماه رمضان به عنوان ماه « نبرد و جهاد» یاد کرد و خطاب به جانیان عضو این گروه گفت که « ای موحدان، در هر کجا که هستید برای عملیات در ماه رمضان آماده شوید».
وی در پیامش به عناصر داعش در همه کشورهای جهان افزود: طاغوت ها باب هجرت را در مقابل شما بسته اند اما باب جهاد در مقابل شما گشوده است و کوچکترین عملیات در زادگاه بهترین جهاد و بزرگترین عملیات ما خواهد بود و هدف مرتدان ، صلیبی ها و کافران است.

سخنگوی داعش با مجاز دانستن کشتار انسان های بی گناه، گفت:اگر نتوانستید به اهداف نظامی دست پیدا کنید، بدانید عملیات درهر کجائی مشروع و مجاز است زیرا هیچ خون پاکی وجود ندارد و آنچه بی گناهان خوانده می شوند، از نظر ما اعتباری ندارد.
العدنانی تاکید کرد: اگر کسانی را که بی گناهان می خوانند، هدف بگیرد از نظر ما بهتر و پسندیده تر است و کشتن آنها در این ماه کریم، اجر بزرگتری دارد.

** واکنش یک عنصر داعشی

روزنامه لبنانی الاخبار به نقل از یک عنصر وابسته به گروه تروریستی تکفیری داعش نوشت که « بعداز این توصیه های حکیم الامه، یاران او نفس راحتی کشیدند زیرا دستشان برای عملیات باز شده است».
این روزنامه لبنانی افزود: برداشت عناصر داعش از سخنان العدنانی این است که اوضاع داعش در الرقه سوریه خوب است و آنچه از مشکلات برای پایتخت داعش می شنوند ساخته و پرداخته رسانه های دشمن است.

الاخبار به نقل از این عنصر داعشی اضافه کرد که « پیام نزدیکترین فرد به «ابوبکرالبغدادی» رهبر داعش این است که بجای هجرت به سرزمین های داعش باید در ماه رمضان درهر کجا که هستیم،عملیات انجام دهیم».

** آماده باش کامل نیروهای امنیتی و مقاومت لبنان

این روزنامه لبنانی تاکید کرد: نیروهای امنیتی و مقاومت لبنان با انتشار سخنان العدنانی و دریافت اطلاعات امنیتی به ویژه در ماه رمضان در آماده باش کامل قرار گرفته اند.
الاخبار خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی ارتش لنبان از دستگاه های امنیتی مطمئن هشدارهایی درخصوص احتمال عملیات تروریستی انتحاری در بخش هائی از بیروت مانند الکولا در ماه رمضان دریافت کرده اند.

« نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان هم درمصاحبه هفته گذشته خود از شناسائی و متلاشی کردن سه شبکه تروریستی که آماده عملیات تروریستی می شدند، خبر داده بود.
این روزنامه لبنانی تصریح کرد: در سه ماه گذشته نیروهای امنیتی ارتش سه شبکه تروریستی و نیروهای امنیت داخلی(پلیس) لبنان هم دو شبکه خطرناک را شناسائی و متلاشی کرده اند.
براساس این گزارش،کنترل های امنیتی در ورودی های ضاحیه جنوبی بیروت تشدید شده وتاکنون چند باند تروریستی از جمله باند« خربه داوود» توسط نیروهای امنیتی ارتش لبنان متلاشی شده اند.

الاخبار نوشت: « جاسم سعدالدین» تروریست تکفیری دستور برخی انفجارهای تروریستی در ضاحیه جنوبی بیروت در ماه رمضان را صادر کرده است.
سعدالدین که به دست داشتن در ترور« بدر عید» برادر «علی عید» عضو سابق پارلمان و از طائفه علوی لبنان در سال 2015 اعتراف کرده است، در زندان به سر می برد.
این روزنامه لبنانی همچنین نوشت که « عبدالله الاحمد» سرکرده یک گروه تندرو در شمال لبنان بعداز بازداشت اعتراف کرده است که عناصرش آماده انجام چند عملیات شده اند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان