arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۶۶۰
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۱ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

درایتی: کار احمدی‌نژاد با وعده یارانه ۲۵۰ هزار تومانی درست نمی‌شود

یک فعال اصلاح طلب معتقد است: با حضور احمدی نژاد در انتخابات، زمینه بیان برخی مسائل که در شرایط عادی به دلیل ملاحظات مطرح نمی شد، فراهم می‌شود و این امر به نابودی این جریان خواهد انجامید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک فعال اصلاح طلب معتقد است: با حضور احمدی نژاد در انتخابات، زمینه بیان برخی مسائل که در شرایط عادی به دلیل ملاحظات مطرح نمی شد، فراهم می‌شود و این امر به نابودی این جریان خواهد انجامید.

به گزارش انتخاب،  حجت الاسلام مصطفی درایتی، به تحلیل برخی اظهار نظرها در خصوص یک‌دوره‌ای شدن ریاست جمهوری روحانی پرداخت و آن را ناشی از نارضایتی برخی به دلیل جمع شدن سفره انتفاعشان توسط روحانی خواند. جریانی که هشت سال از ریاست جمهوری احمدی نژاد حمایت کرد تا زمینه حضور خودش را در عرصه سیاست ایران فراهم کند و از نان و نوای این هشت سال بهره برد، طبیعتا از یک دوره‌ای شدن روحانی سود می‌برد چون احساس می‌کنند روحانی با همه توان و اختیاراتی که در دست دارد، تلاش می‌کند این سفره را جمع کند.

درایتی با بیان اینکه اگر این دوره چهار ساله ریاست جمهوری روحانی هشت سال شود، طبیعتا افرادی که سفره‌هایشان در این چهار سال جمع شده بود، باز چیزی عایدشان نخواهد شد، گفت: ولی به تحلیل من  این اتفاق نخواهد افتاد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ضمن تاکید بر اینکه چشم مردم بر واقعیت‌های جامعه چشم بسته نیست و نقش روحانی را در اینگونه مسائل می‌بینند، گفت: در یک سال و نیم اخیر بحث یک‌دوره‌ای شدن دوره روحانی را از طریق برخی رسانه‌های دلواپس شنیده‌ایم، اما به نظر من، هم جامعه هم جریان عاقل کشور که دایره گسترده‌ای پیدا کرده است و  لزوما اصلاح‌طلب هم نیست، از حضور روحانی حمایت می‌کند.

درایتی به احتمال کاندیداتوری احمدی‌نژاد در دوره بعد اشاره و تاکید کرد: به شخصه از حضور احمدی‌نژاد استقبال می‌کنم و معتقدم نباید از آمدن او نگران بود چراکه باید ارزیابی جدی نسبت به ایشان صورت بگیرد.

او به وعده یارانه ۲۵۰ هزار تومانی از سوی احمدی نژاد نیز اشاره کرد و گفت: کار آقای احمدی نژاد با این حرف‌ها درست نمی‌شود. تصور او از مردم این است که آنها با این وعده‌ها نگاهشان را بر هشت سال تخریب کشور می‌بندند.

درایتی آمدن احمدی‌نژاد را زمینه‌ساز نقد اجتماعی او و طرفدارانش خواند و خاطرنشان کرد: این مسئله بد نیست، اگرچه معتقدم جریان اصولگرا نخواهند گذاشت که ایشان وارد شود و این نه لزوما از طریق رد صلاحیت بلکه با فراهم آوردن شرایطی خواهد بود که مانع ورود احمدی نژاد به رقابت‌ها شود.

این فعال سیاسی تصریح کرد: اصولگرایان می دانند که نقد جریان احمدی‌نژاد دامن بسیاری از اصولگرایان را خواهد گرفت و زمینه تحلیل این جریان را فراهم خواهد کرد، از این رو تلاش می‌کنند این اتفاق نیفتد اگرچه تصور ما بر این است که نه تنها ورود احمدی‌نژاد جای نگرانی ندارد، بلکه به این دلیل که باعث و بانی خیلی از نابسامانی‌های کشور بوده است، زمینه یک نقد جدی را فراهم می‌کند که در نهایت جامعه را نسبت به این مسائل آگاه‌تر خواهد کرد.

درایتی اذعان داشت: این حضور برای آگاهی‌بخشی به جامعه بسیار لازم است، چرا که در شرایط عادی بسیاری ملاحظات مانع از بیان برخی مسائل شده است که ورود این فرد به عرصه سیاست باب ابراز این مسائل باز خواهد شد و در مجموع برای جامعه بد نخواهد شد.

برگ برنده روحانی در دوره ‌بعد، ادامه برجام است

این فعال سیاسی با بیان اینکه در دور اول ریاست جمهور روحانی، وعده‌های مربوط به سیاست خارجی برگ برنده او بود، ابراز داشت: حال که بسیاری از جنبه‌های این وعده محقق شده است، برگ برنده روحانی در دوره ‌بعد، ادامه برجام است.

او ادامه برجام را هم در ابعاد بین‌المللی و هم در ابعاد داخلی خواند و توضیح داد در ابعاد داخلی همان مسئله برجام دو و برجام سه است که در نهایت به وفاق ملی خواهد انجامید. روحانی تلاش می‌کند بعد از اینکه در عرصه بین المللی بخشی از مشکلات را کاهش داد، در بخش داخلی هم زمینه همکاری و تفاهم را فراهم کند.

درایتی به اظهارات برخی مخالفان در خصوص دنبال کردن پروژه برجام دو و برجام سه نیز اشاره کرد و گفت: خود همین انتقادها از سوی دلواپسان بیانگر این است که روحانی بر روی جای خوبی گذاشته است چرا که اگر این مسئله حائز اهمیت نبود، این حساسیت‌ها نیز ایجاد نمی‌شد. از این رو همین تاکید روحانی بر ادامه برجام در سطح داخلی است که از گلوگاه‌های مشکل‌آفرین کشور است که کینه‌ورزی و انتقام‌گیری را در سطح کشور گسترش داده است. ادامه این مسئله زمینه‌ساز پیشرفت خواهد بود و توان کشور را در جهت توسعه متمرکز خواهد کرد، لذا تاکید روحانی بر این حوزه اقبال اجتماعی را برای ایشان به همراه خواهد داشت.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان