arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۶۸۶
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۲ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

بومي‌سازي بیش از 9200 قطعه در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر ستاد بومی سازی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اعلام کرد با هدف حمایت از تولید کنندگان داخلی و قطع وابستگی به خارج، بیش از  9200 قطعه صنعتی در دو مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو و گندله سازی اردکان بومی سازی شده است .
  محمدابراهیم یلتقیان افزود: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با برقراری ارتباط تنگاتنگ با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی  و صنعتگران، مبتکران و مخترعان کشور همواره در پی اتکا به ظرفیت های داخلی بوده است .
وی گفت : بر این اساس هر ساله توانسته ایم بخشی از نیاز خود را با همکاری صنعتگران خلاق در داخل کشور  بومی سازی کنیم .
یلتقیان با اشاره به اینکه تنها در سال گذشته 1200 قطعه  جدید در این شرکت بومی سازی شده است گفت . همه تلاش ما این بوده و هست تا علاوه بر بومی سازی قطعات، به علوم روز و فناوری‌های نوین جهانی در بخش های معدن و صنایع فولاد نیز دسترسی پیدا کنیم و در همین راستا توانسته‌ایم ۶۰ تا ۷۰ درصد از پروژه‌های خود را با توانمندی‌های داخلی راه‌اندازی كنيم وعلاوه بر میلیون ها دلارصرفه جویی ارزی به اشتغال مولد نیز کمک شایانی نمائیم.
دبیر ستاد بومی سازی شرکت چادرملو یادآوری کرد: تمامی قطعات ساخته شده در کشور علاوه بر  قابلیت رقابت پذیری با قطعات خارجی در برخی موارد از کیفیت و راندمان کاری بالاتری نیز برخوردار هستند.
 گفتنی است شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بعنوان  بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن  کشور سالانه حدود و 10 و نیم  میلیون تن کنسانتره سنگ آهن و 3 میلیون و 400 هزار تن گندله آهن تولید می کند و در استان یزد واقع شده است. و هم اکنون چند پروژه فولاد سازی و طرح های زیر بنایی در دست ساخت دارد.

بومي‌سازي بیش از 9200 قطعه در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو


بومي‌سازي بیش از 9200 قطعه در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو
نظرات بینندگان