arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۷۰۸
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۳ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

کاهش دمای نوار شمالی کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از روز یکشنبه ۲۳ خرداد از کاهش نسبی دمای نوار شمالی کشور طی روزهای آینده خبر داد.
 
به گزارش انتخاب، احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌هاي پیش‌یابی هواشناسی، امروز با عبور امواج تراز میانی جو از شمال غرب کشور، در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریاي خزر، ارتفاعات و دامنه‌هاي البرز، رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.
 
ورود سامانه بارشی به کشور از فردا
 
وی اظهار کرد: از روز یکشنبه ۲۳ خرداد، با ورود سامانه بارشی از شمال غرب به کشور، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب براي شمال غرب، سواحل جنوبی دریاي خزر، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور ابرناکی، رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. با حرکت این سامانه به سمت شرق کشور در روز دوشنبه ۲۴ خرداد براي سواحل جنوبی دریاي خزر، ارتفاعات البرز شرقی و شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.
 
پیش‌بینی باران شدید برای چهار استان کشور با احتمال آبگرفتگی
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در روز دوشنبه شدت بارش روي استان‌هاي خراسان شمالی، شرق گلستان، شرق مازندران و شمال غرب خراسان رضوي خواهد بود، افزود: احتمال رخداد تگرگ، سیل و آبگرفتگی نیز در این استان‌ها وجود دارد همچنین طی سه روز آینده کاهش نسبی دما را براي نوار شمالی کشور خواهیم داشت.
 
به گفته وظیفه، در سه روز آینده دریاي خزر، خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریاي عمان به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود، همچنین طی همین مدت در ساعات بعدازظهر و شب وزش باد شدید و گرد و خاك براي برخی مناطق شمال شرق، شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه زابل که شدت آن از بعدازظهر دوشنبه و طی روز سه‌شنبه خواهد بود. از بعد از ظهر امروز نیز تا سه روز آینده با وزش باد شمال غربی بر روي استان‌هاي واقع در جنوب غرب کشور به ویژه استان‌هاي خوزستان و ایلام پدیده گرد و خاك، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.
 
وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران در روز یکشنبه ۲۳ خرداد، کمی ابري، در بعضی ساعات وزش باد شدید، در بعدازظهر باد و گرد و خاك با حداکثر و حداقل دمای ۳۴ و ۲۱ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه ۲۴ خرداد، کمی ابري، در بعضی ساعات وزش باد شدید، در بعدازظهر باد و گرد و خاك، گاهی بارش پراکنده و رعد و برق با حداکثر و حداقل دمای ۳۰ و ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان