arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۸۳۱
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۲۳ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

افشاگری علیرضا حقیقی درباره مافیای فوتبال روسیه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حقیقی می گوید در روسیه فشار زیادی به دروازه بان ها می آورند. 

به گزارش انتخاب؛ دروازه بان تیم ملی امشب به خاطر حضور در لیگ روسیه و همینطور آشنایی با فوتبال انگلیس، کارشناس فنی دیدار روسیه و انگلیس است. او در ابتدای این برنامه گفت: «لیگ روسیه افت کرده است. دیگر بازیکن بزرگ نمی آورند، سعی کردند سرمایه های شان را به سمت ساختن شهر برای جام جهانی ببرند و دیگر خیلی بازیکن های بزرگ در لیگ شان ندارند.» او که بازیکن روبین کازان بود، ادامه داد: «از روبین بازیکنی تو تیم ملی روسیه نیست و بیشتر بازیکن های تیم از زنیت هستند 7 تا نماینده دارد.» 

حقیقی همچنان درباره حضورش در انگلیس گفت: «با زحمتی که رضا قوچان نژاد کشید، مدت کوتاهی توانستم با چارلتون در انگلیس کار کنم تا از شرایط بدنی دور نباشم. همچنین با تیم ردینگ هم دو هفته تمرین کردم. به صراحت می گویم بهترین دوره تمرینی من بود.» 

او در پاسخ به این سوال که چرا شرایط دروازه بان های روسیه از انگلیس بهتر است گفت: «به نظر من تمرینات دو کشور در یک سطح است. البته منظورم از نظر فشار است ولی تمرینات انگلیسی ها مدرن تر است. در روسیه فشار فوق العاده زیادی روی بازیکنان می آورند.» 

حقیقی در پاسخ به این سوال که چرا ستاره های روسیه در لیگ این کشور می مانند، جواب داد: «خیلی ساده است چون در روسیه فوتبالیست ها مالیات نمی دهند. درآمد خالص دارند. به خاطر همین ترجیح می دهند در این کشور بازی کنند.» 

او درباره توجه به فوتبال در روسیه پس از گرفتن میزبانی جام جهانی گفت: «به جرات می گویم فوتبال ورزش سوم یا چهارم در روسیه است. یک مقدار مصافت ها هم در روسیه زیاد است. یک بار ما برای برگزاری یک بازی حذفی 9 ساعت فقط در پرواز بودیم. شهری که در آن بازی داشتیم بالای ژاپن بود!» 

حقیقی همچنان درباره دروازه بان شماره یک روسیه گفت: «خب او در زسکا مسکو بازی می کند. من این دروازه بان را به شخصه قبول ندارم. او در جام جهانی برزیل گلی که از کره خورد، روی اشتباهش بود. در بازی الجزایر هم در دفع توپ اشتباه کرد و روسیه گل خورد. اصولا در روسیه او را قبول ندارند و خیلی به این اشتباهات می پردازند ولی تنها چیزی که هست، فوتبال روسیه خیلی مافیا دارد و او هم بخشی عمده ای از مافیای فوتبال است.»
نظرات بینندگان