arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۱ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

لاریجانی:‌دستگاه های اجرایی با تنقیح قوانین همکاری کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی از دستگاه های اجرایی خواست درباره تنقیح قوانین با مجلس همکاری کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی لاریجانی در جلسه علنی روز یکشنبه خانه ملت پس از سخنان امیدوار رضایی معاون قوانین مجلس با بیان این که باید قوانینی که نسخ شده در مجلس مشخص شود تا به تصویب دوباره نمایندگان برسد، اظهار داشت: گزارش معاونت قوانین مجلس قرار بود قبل از آغاز جلسه امروز ارایه شود اما چون نمایندگان به موقع حضور یافتند، امکان ارایه آن قبل از آغاز جلسه امکان پذیر نشد.

به گزارش انتخاب، وی افزود: مسئله این است که باید دستگاه های مختلف اجرایی همکاری کنند،‌ مانند بخش مالیات که تنقیح آن آماده شده است تا دیگر قوانین نیز آماده شود.
رئیس مجلس دهم ادامه داد: معاونت قوانین نیز باید فرمولی برای تصویب این طرح ها که نسخ صریح یا ضمنی شده است در مجلس پیدا کند.

وی افزود: پیشنهاد آقایان این است که باید در آیین نامه داخلی مجلس تغییر ایجاد شود که سازوکار آن این است که باید کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی تشکیل شود و سپس این کارها انجام شود.

نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: در حال حاضر کاری که می توانیم انجام دهیم این است که این طرح ها به کمیسیون های تخصصی مجلس برای اعلام نظر فرستاده شود سپس نمایندگان در مجلس نظر خود را درباره آن طرح یا لایحه اعلام کنند.

وی گفت:‌ چون درحال حاضر آیین نامه تغییر نکرده، مواردی که معاونت قوانین مجلس به کمیسیون های تخصصی ارجاع می دهد تا وقتی که آیین نامه تغییر کرد، آن زمان می توانیم یک مقدار سریع تر کارها را انجام داد.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان