arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۴۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۴ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

وزیر دارایی آلمان: با بستن مرزهای اروپا مجبور به ازدواج با خواهران و دخترانمان می‌شویم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 وزیر دارایی آلمان در مصاحبه‌ای با یکی از نشریات این کشور گفت: بستن مرزهای اروپا موجب می‌شود ما در کشورمان مجبور به ارتباط‌ها و ازدواج‌های "درون خانوادگی" شویم و به انزوایی دچار می‌شویم که ما را نابود خواهد کرد.
 
به گزارش انتخاب، وولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان در مصاحبه‌ای با نشریه "دی زیت" این کشور برای دفاع از سیاست‌ مهاجرتی دولتش از استدلالی غیرمتعارف استفاده کرده و گفت: انزوا چیزی است که ما را نابود خواهد کرد. این موجب خواهد شد که ما به ازدواج‌ها و روابط درون خانوادگی روبیاوریم!
 
شویبله خاطرنشان کرد: مسلمانان موجب غنای جامعه ما به لحاظ باز بودن و تنوع جمعیتی می‌شوند. به نسل سوم آلمانی‌های ترک تبار به ویژه زنانشان نگاه کنید. این نشان دهنده یک پتانسیل فراوان و بدیع است.
 
به گفته شویبله اگر اروپا مرزهایش را بسته و هرگز اجازه ندهد که کسی از خارج از این قاره به آن وارد شود این یک حصار کشی به دور خود و انزوایی شدیدتر از کره شمالی خواهد بود و مردان کشور آلمان به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا در آن صورت مجبور می‌شوند به شکلی اجتناب ناپذیر به "زنای با خواهران و دخترانشان" رو بیاورند.
 
گمانه زنی‌های مختلفی درباره اندازه حداقلی یک جامعه انسانی که می‌تواند بدون ارتباط با محارم تولید مثل موفقی داشته باشد وجود دارد و برآوردهای مربوط به آن از تنها هشت نفر تا 10000 نفر را در بر می‌گیرد. اما این برآوردها فرسنگ‌ها با جمعیت کنونی آلمان یعنی 80 میلیون نفر فاصله دارند، چه برسد به جمعیت 2 / 508 میلیون نفری اروپا که در ماه ژانویه 2015 ثبت شد.
 
به غیر از این که وزیر دارایی آلمان اظهارنظری را مطرح کرده که هیچ دقت علمی نداشته است اما آنچه که قابل توجه است این است که وی به عنوان یک سیاستمدار بلندپایه آلمانی و مسئول سیاست‌های مالی این کشور به جای متوسل شدن به استدلال‌های مالی و اقتصادی به سراغ استدلال‌های نژادی رفته است.
 
یک رسانه آلمانی به نام "در تاگ‌اشپیگل" اظهار نظر شویبله در مورد زنان ترک تبار آلمانی و این که آنها را یک "پتانسیل" خوانده "توهین آمیز" خواند چرا که از این دیدگاه زنان صرفا موجوداتی بیولوژیکی مختص تولید مثل هستند. همچنین به نوشته این نشریه، این حرف‌های شویبله از این بابت که تنوع نژادی را به عنوان یک هدف سیاسی نشان می‌دهد حاکی از یک سیاست تمامیت خواهانه هستند.
 
شویبله همچنین در مصاحبه دیگری که با نشریه اشپیگل انجام داد، نسبت به تاثیر دومینو گونه خروج انگلیس بر اتحادیه اروپا و پیروی دیگر کشورها از مسیر انگلیس برای خروج از این اتحادیه هشدار داد. این وزیر آلمانی در عین حال گفت که منطقه یورو از پیش خود را برای خروج انگلیس آماده کرده است. شویبله گفت نمی‌توان این احتمال را ردکرد که در پی رای انگلیسی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا کشورهای دیگری هم درصدد خروج از این اتحادیه نباشند.
 
وی افزود: به عنوان مثال کشور هلند که به طور سنتی با انگلیس متحد بوده و قرابت دارد چه واکنشی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا خواهد داد؟
 
شویبله با این حال گفت: اگر فقط انگلیس باشد که اتحادیه اروپا راترک می‌کند اتحادیه اروپا زنده خواهد ماند و در صورت لزوم اروپا بدون انگلیس به کار خود ادامه می‌دهد.
 
وزیر دارایی آلمان همچنین هشدار داد که انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا از آسیب اقتصادی رنج خواهد برد همانطور که شرکایش در منطقه یورو از این آسیب رنج خواهند برد.
 
شویبله ادامه داد: اگر انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا دچار هیچ ضرر اقتصادی نشود این واقعا یک معجزه است. وی گفت که به همراه شرکایش در منطقه یورو در حال برنامه ریزی تدابیری برای محدود کردن هرگونه آسیب اقتصادی هستند.
 
شویبله تاکید کرد: ما خود را برای هر سناریوی ممکنی آماده کرده‌ایم.
 
وی همچنین این امکان را که انگلیس مثل سوئیس و یا نروژ اجازه برخورداری از عضویت در بازار واحد اروپا در صورت خروج از اتحادیه اروپا را پیدا کند رد کرد، چرا که این دو کشور به یکی از قوانین مهمی که انگلیس با استناد به آن می‌خواهد اتحادیه اروپا را ترک کند یعنی اصل آزادی تحرک و جابه جایی کار و مردم در سراسر اتحادیه اروپا باید پایبند باشند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان