arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۵۰۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۷ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

نیروهای عراقی منطقه «حی الشهداء اول» را در فلوجه آزاد کردند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منابع خبری عراقی روز یکشنبه اعلام کردند، نیروهای عراقی موفق شدند منطقه «حی الشهداء اول» را در فلوجه از دست داعش آزاد کردند.
 
به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، نیروهای عراقی منطقه «حی الشهداء اول» را در جنوب فلوجه از دست عناصر گروهک تروریستی داعش آزاد کردند.

چهارشنبه هفته گذشته نیروهای عراقی موفق شده بودند، منطقه «حی الشهداء دوم» را در جنوب فلوجه آزاد کنند.

عملیات آزادسازی فلوجه از تصرف گروهک تروریستی داعش در 23 ماه می گذشته آغاز شد و بعد از گذشت سه هفته از شروع این عملیات، نیروهای مشترک مردمی و نظامی عراق در روزهای اخیر توانسته اند، وارد بخش هایی از مناطق مسکونی در شهر فلوجه و حومه آن شوند.

در ادامه تحولات میدانی نیروهای عراقی علیه گروهک تروریستی داعش، نجم الجبوری فرمانده عملیات استان نینوای عراق امروز /یکشنبه/ اعلام کرد، نیروهای عراقی موفق شدند خط دفاع اول گروهک تروریستی داعش را در جنوب موصل درهم شکنند و وارد روستای «خرائب جبر» در منطقه قیاره واقع در جنوب موصل شوند.

از سوی دیگر جبار المعموری از فرماندهان نیروهای بسیج مردمی عراق امروز اعلام کرد، گروهک تروریست داعش در شهرستان «شرقاط» واقع در استان صلاح الدین از کودکان 10 ساله برای جنگ با نیروهای عراقی استفاده می کنند.

وی گفت: گروهک تروریستی داعش در شهرستان شرقاط سیاست «از هرخانواده یک سرباز» را برای مواجه با نیروهای عراقی در پیش گرفته و خانواده های شرقاط را مجبور به این کار کرده است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان