arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۷۵۰۴۱
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۷ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

سخنگوی قوه فضاییه: حضور برخی کارکنان سفارت‌خانه‌ها در پارتی‌های شبانه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی دستگاه قضا گفت:‌ در رابطه با پارتی‌های اخیر برخی کارکنان سفارت‌خانه‌ها نیز در این پارتی‌ها حضور یافته و یارگیری می‌کنند.
 
به گزارش انتخاب، سخنگوی دستگاه قضایی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با آخرین روند رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی گفت: دادگاه نسبت به یک بخش از پرونده نقص گرفته که رفع آن زمان بر است چرا که باید از تک تک افرادی که گفته شده در این پرونده آقای مرتضوی به آنها بن داده ویا کمک کرده سوال شود. در رابطه با بخش دیگر نیز دادگاه نقصی را گرفته که به دادسرا رفته و هنوز بازنگشسته است.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با پرونده شورای شهر تبریز گفت: هنوز در رابطه با این پرونده کیفرخواستی صادر نشده است.
 
یکی از خبرنگاران سوال خود را این گونه مطرح کرد که تعداد افراد بازداشت شده در پارتی‌های شبانه چند نفر است؟ و خواهان پاسخ سخنگوی دستگاه قضایی شد که وی گفت: افرادی که در پارتی‌ها بازداشت شده‌اند، بازداشتشان طولانی مدت نبوده است. غیر از پرونده پارتی سعادت آباد که در حال حاضر یک نفر همچنان در بازداشت است در خصوص سایر پرونده‌ها افراد بازداشت و پس از چند روز آزاد شدند.
 
وی با اشاره به برخی پشت پرده‌ها و هدایت‌های صورت گرفته در این پارتی‌ها بیان کرد:‌ تعداد پارتی‌هایی که امروزه برگزار می‌شود از لحاظ تعداد و نوع افرادی که شرکت می‌کنند نسبت به گذشته متفاوت است. برخی افرادی که در پارتی یک استان شرکت دارند در پارتی استان‌های دیگر نیز حضور دارند و حتی برخی سفارت‌خانه‌ها نیز در این پارتی‌ها حضور یافته و یارگیری می‌کنند و قرار و مدار می‌گذارند.
 
سخنگوی دستگاه قضایی خاطرنشان کرد:‌ هر چند نمی‌توان به این شواهد و قراین استناد کرد اما شواهد حاکی از این است که نوع حرف‌ها و ابتذال‌هایی که در این گونه پارتی‌ها وجود دارد نیز مشترک است. گرچه ممکن است بسیاری از افراد شرکت کننده از موضوع اطلاع نداشته و فقط فکر کنند که در یک پارتی شرکت کردند، البته در رابطه با این پارتی‌ها پرونده‌ای تشکیل نشده  و کیفرخواستی نیز صادر نشده است و به غیر از پرونده قزوین سایر موارد به دادگاه نرفته و منتهی به حکم نشده است.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه خانواده‌ حبیب محبیان درخواست داشتند که این خواننده در تهران به خاک سپرده شود، امابا این موضوع موافقت نشده است آیا در این راستا اطلاعاتی دارید گفت: خیر، اطلاع ندارم و اصلا وی را نمی‌شناسم.
 
سپس یکی از خبرنگاران به مزاح خطاب به محسنی‌اژه‌ای گفت:‌ احیانا آهنگ‌های وی را در تاکسی و یا جای دیگر نشنیده‌اید که محسنی‌اژه‌ای با مزاح پاسخ داد شاید اشکال از من است که خواننده را نمی‌شناسم.
 
سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به این سئوال که با توجه به نامه شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران به دادستان تهران، آیا دادستانی دستوری در رابطه با توقیف فیلم یا فیلم‌هایی داده و اگر این چنین است این دستور شامل چه مواردی است؟ اظهار بی اطلاعی کرد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان